VSNn alaiset virtuaaliset show-näyttelyt poneille
- 25.02.2017, VIP 22.02.2017 klo 23.00
- Järjestävä talli Nidavellir, vastuuhenkilö taffel (virtuaaliset@hertjekker.net)

- Avoin vain valokuvallisille
- Yhteen luokkaan otetaan 12 ponia
- Yksi poni voi osallistua vain yhteen luokkaan
- Yhdeltä omistajalta enintään 1 poni/luokka
- Epäselvissä tilanteissa tarkista säännöt tai kysy järjestäjältä

- Ilmoittautuminen sähköpostiin virtuaaliset@hertjekker.net otsikolla VSN 5, muodossa:
luokka [rv] <a href="http://osoite">Hevosen virallinen nimi</a> - esittäjä<br>

Luokat:
00. Show Winner
01. Shetlanninponi orit 12/12 - tuomari dookie
02. Shetlanninponi orit 12/12 - tuomari taffel
03. Shetlanninponi tammat 12/12 - tuomari dookie
04. Shetlanninponi tammat 12/12 - tuomari taffel
05. Welsh a & b orit 12/12 - tuomari dookie
06. Welsh a & b tammat 12/12 - tuomari dookie
07. Welsh c & d orit 12/12 - tuomari taffel
08. Welsh c & d tammat 11/12 - tuomari taffel

Tulokset:
Show winner-luokka:
SW1 Dark Nebula Dawn (4+5+5+5+4+5+3½+4+4+4 = 43,5p)
SW2 Penryffraith Arthwr (5+5+5+5+3½+4+4+3½+4+4 = 43p)
SW3 Kruunun Gingershot (5+4+4+3½+4+3½+4+5+5+5 = 43p)
SW4 Päivärinteen Adrianna (4+5+5+5+4+3½+4+4+3½+4 = 42p)
SW5 Wyann Tottau (4-5-4½-4-4-4-4-4-4-3½=41p)

Muut Champion-palkitut:
CH Pencalow Matilda - Sonja (4-4½-4½-4-4-4-4-4-4-4=41p)
CH Moons San Sebastian - misery. (4½-5-4-4-4-4-4-4-3½-3=40p)
CH Keijukulman Catnip - VRL-01811 (4-4-4½-3½-4-4-4-4-4-3½=39,5p)

Reserve Champion-palkitut:
RCH Nips Matrix - Nidavellir (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½=39,5p)
RCH Keijukulman Fluffy Attack - VRL-01811 (4-4-4-4-3-3½-4-4-4-4=38,5p)
RCH Smooth Criminal RC - Spookiness (4-4-4-4-3½-3-4-4-3½-4=38p)
RCH First Class Hero - VRL-01811 (4+3½+4+4+4+3½+4+4+5+4 = 40p)
RCH Wyat Willie Wombat - Jenny (5+4+4+4+4+3½+3½+3½+4+3½ = 39p)
RCH Rumour's Abracadabra Cupido Anarchy (4+4+4+3½+3½+4+3½+2½+5+3 = 37p)
RCH Lilla Snorkfröken - Jenny (4-4-4½-4-3½-4-4-4-4-3½=39,5p)
RCH Varjomäen Mirella - Frida (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
RCH Mayflower MO - Saila (4-4-4½-3-3½-4-4-3½-4-3½=38p)
RCH Kruunun Elite - VRL-01811 (5+5+4+4+3½+3½+4+3½+4+3½ = 40p)
RCH Huvin Lequiné - Sorel (4+5+4+4+3½+4+4+3+4+3½ = 39p)
RCH Black-Eyed Nellie - Suvi (4+4+4+3½+3½+3½+4+4+4+3½ = 38p)
RCH Llwydd Tarquin - Elli L. (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3=39p)
RCH Eryl Cendarme - Disa (4-4-4-4-4-4-3½-3½-4-4=39p)
RCH Chigeon Duke - Sonja (4-4-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39p)
RCH KW Balchder Cadence - Omppu (4-4½-4½-4½-4-3½-3½-4-3½-3½=39,5p)
RCH Palingin Monas - Suvi (4-4-4½-4-4-4-3½-4-3½-3½=39p)
RCH Pritchett Llanelid - Nidavellir (4-4-4-4½-4-4-3½-4-3½-3½=39p)
RCH Meistr Rhaglaw Ion - S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4+5+5+5+4+3½+3½+3½+3½+4 = 41p)
RCH Llygedyn Welsh Nocturne - dani (4+4+5+4+4+4+3½+3½+4+4 = 40p)
RCH A.D. Playboy Prince - Sonja (4+5+4+4+4+3½+4+3½+4+3½ = 39,5p)
RCH Gwalch Cellwair Caru - Eigra (4+5+4+4+4+3½+4+3½+3½+3½ = 39p)
RCH Criallt Dawns Ddiwethaf - Mandelbacke (4+5+5+3+3+4+4+3+4+3½ = 38,5p)
RCH Gwenyth Niamh - Sorel (4+4+3½+3½+3½+4+4+4+4+4 = 38,5p)

01. Shetlanninponi orit 12/12 - tuomari dookie
1. CH Moons San Sebastian - misery. (4½-5-4-4-4-4-4-4-3½-3=40p)
2. RCH Nips Matrix - Nidavellir (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-3½-3½=39,5p)
3. RCH Keijukulman Fluffy Attack - VRL-01811 (4-4-4-4-3-3½-4-4-4-4=38,5p)
4. RCH Smooth Criminal RC - Spookiness (4-4-4-4-3½-3-4-4-3½-4=38p)
5. Kaspar v.d. Beemershof - Cynoria VRL-11723 (3½-4-4-4-4-4-3½-3-4-4=38p)
6. Yentel Million Miles - Sorel (4-4-3½-4-3-3-4-4-3½-4=37p)
7. Elm Aigor - Saila (3½-4-3½-4-3½-3½-3½-4-3½-4=37p)
8. Funfair's Pawpaw - Crimis (3½-4-4-4-3½-3½-3½-3-4-3½=36,5p)
9. Peanut's Golden Doodle - Nidavellir (3½-4-3½-4-3½-3½-4-4-3-3=36p)
10. A.Q. Enemy Ext - Suvi (3½-4-4-4-3-3½-3½-3-3½-3½=35,5p)
11. Wyat Wintersparkles - EmmiN. (3½-4-3½-3½-3-3½-4-3½-3½-3½=35,5p)
12. Vincent v.d. Kronos - VRL-08368 (4-4-4-4-1-1-4-4-3-3½=32,5p)

02. Shetlanninponi orit 12/12 - tuomari taffel
1. CH Kruunun Gingershot - V. Penrose (5+4+4+3½+4+3½+4+5+5+5 = 43p)
2. RCH First Class Hero - VRL-01811 (4+3½+4+4+4+3½+4+4+5+4 = 40p)
3. RCH Wyat Willie Wombat - Jenny (5+4+4+4+4+3½+3½+3½+4+3½ = 39p)
4. RCH Rumour's Abracadabra Cupido Anarchy (4+4+4+3½+3½+4+3½+2½+5+3 = 37p)
5. Jawell v. Hardell - Sorel (4+3½+3½+3½+3½+3+4+4+4+3½ = 36,5p)
6. Jaws Bond - Spookiness (4+4+5+4+3+3+3½+3+3½+3 = 36p)
7. Albertslunds Gus Gus - VRL-08368 (4+5+5+2+3½+3½+3+3+3½+3 = 35,5p)
8. Mythical Shangrila - Saila (3½+4+4+3+3½+3½+4+3+3½+3½ = 35,5p)
9. Trillion Flames - EmmiN. (3½+4+3+3½+3+3½+4+3½+3½+3½ = 35p)
10. Frostbite v. Moons - misery. (3½+3½+4+3½+3½+4+3½+2½+4+3 = 35p)
11. Vuornan Sodapop - Crimis (3+3+3½+3+3½+3½+3+2+4+3 = 31,5p)
Sergeant of Arlington - Cynoria - Hyl, annettu omistaja ei vastaa sivun tietoja

03. Shetlanninponi tammat 12/12 - tuomari dookie
1. CH Keijukulman Catnip - VRL-01811 (4-4-4½-3½-4-4-4-4-4-3½=39,5p)
2. RCH Lilla Snorkfröken - Jenny (4-4-4½-4-3½-4-4-4-4-3½=39,5p)
3. RCH Varjomäen Mirella - Frida (4-4-4-4-3½-4-4-4-4-4=39,5p)
4. RCH Mayflower MO - Saila (4-4-4½-3-3½-4-4-3½-4-3½=38p)
5. Nira Brilla - Nidavellir (4-4½-4½-4-4-3½-4-4-2½-2½=37,5p)
6. Radical Distress - Spookiness (4-4-3½-3-3½-4-4-4-3½-4=37,5p)
7. Crewan's Redia - Sorel (3½-4-4-4-3-3½-4-4-4-3½=37,5p)
8. Wanteborgs Reina - EmmiN. (3½-4-4-3-3½-4-3½-4-3½-4=37p)
9. Who Took the Chocolate Meatloaf - Nidavellir (3½-4-4-3½-3-3½-3½-3-3-3½=34,5p)
10. Daydream's Lucy - VRL-08368 (3-4-4½-4-3½-2-3-3½-3½-3½=34,5p)
11. Bye Bye Beautiful - misery. (3½-4-4-4-2½-0-3½-3½-3½-3½=32p)
12. Wyat Lavender Blush - Cynoria (3½-4-4-4-2½-0-3½-3½-3½-3=31,5p)

04. Shetlanninponi tammat 12/12 - tuomari taffel
1. CH Päivärinteen Adrianna - Frida (4+5+5+5+4+3½+4+4+3½+4 = 42p)
2. RCH Kruunun Elite - VRL-01811 (5+5+4+4+3½+3½+4+3½+4+3½ = 40p)
3. RCH Huvin Lequiné - Sorel (4+5+4+4+3½+4+4+3+4+3½ = 39p)
4. RCH Black-Eyed Nellie - Suvi (4+4+4+3½+3½+3½+4+4+4+3½ = 38p)
5. Candy Cane MO - Saila (3½+5+5+5+4+3+3+2½+3+3 = 37p)
6. Trixie v.d. Zanneshof - Cynoria (3½+3½+4+4+3½+3½+4+3½+3½+3½ = 36,5p)
7. Diadrama v. Hardell - EmmiN. (3½+4+3+4+3½+3+4+3+4+4 = 36p)
8. Radikaali Romanssi - Spookiness (3½+4+5+4+3+3+3+2½+3+3 = 34p)
9. Jojo - VRL-08368 (3½+4+3½+3+3+3+3½+3+3+3½ = 33p)
10. Albertslunds It's So Fluffy - Jenny (3½+3½+3½+3+2½+3+3½+2½+4+3½ = 32,5p)
11. Wienneke v.d. Zanneshof - misery. (3½+3+3½+3+3+3½+3+2½+3+3 = 31p)
12. GL Amelie - Amy (2½+3+3½+3+2+3+3+2+2½+2 = 26,5p) (Kuvassa hyvin keskenkasvuinen nuori)

05. Welsh a & b orit 12/12 - tuomari dookie
1. CH Wyann Tottau - Sorel (4-5-4½-4-4-4-4-4-4-3½=41p)
2. RCH Llwydd Tarquin - Elli L. (4-4-4½-4-4-4-4-4-3½-3=39p)
3. RCH Eryl Cendarme - Disa (4-4-4-4-4-4-3½-3½-4-4=39p)
4. RCH Chigeon Duke - Sonja (4-4-4-4-3½-4-4-4-3½-4=39p)
5. Alfa Centauri SG - elen (4-4-4-2½-4-3½-4-4-4-4=38p)
6. Sankfite Nips - Suvi (3½-4-3½-3-4-4-4-4-4-4=38p)
7. Brenin Bach - Nidavellir (3½-4-4-4-3½-4-3-3½-4-4=37,5p)
8. Gêm Beryglus Ion - S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (3½-4-4-3-3½-4-4-4-4-3½=37,5p)
9. Northcarden Earl Grey - VRL-08368 (3½-4-3½-4-4-3-3½-4-3½-4=37p)
10. KW Zachariah - Omppu (3½-4-3½-3-3½-4-4-4-4-3½=37p)
11. Nips Wacadacadan - Nidavellir (3½-3½-3½-4-4-3½-3½-3-3½-2½=34,5p)
Clunderwen Ifan - VRL-11523 HYL. Luokassa aiemmin ilmoittautunut poni identtisellä kuvalla

06. Welsh a & b tammat 12/12 - tuomari dookie
1. CH Pencalow Matilda - Sonja (4-4½-4½-4-4-4-4-4-4-4=41p)
2. RCH KW Balchder Cadence - Omppu (4-4½-4½-4½-4-3½-3½-4-3½-3½=39,5p)
3. RCH Palingin Monas - Suvi (4-4-4½-4-4-4-3½-4-3½-3½=39p)
4. RCH Pritchett Llanelid - Nidavellir (4-4-4-4½-4-4-3½-4-3½-3½=39p)
5. Cadogan Enigma - Sorel (3½-4-4½-4-3-4-4-3½-4-4=38,5p)
6. B.A. Sininen Suukko - elen (4-4-4-4-4-3½-4-3½-3-3=37p)
7. Duwies Hela Ion - S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (3½-4-4-4-3½-4-3½-3½-3½-3½=37p)
8. Glenwood Megan - Disa (3½-3-3½-3-4-3½-4-3½-4-4=36p)
9. Vinhan Bluebell - Elli L. (3½-4-4-4-4-4-3½-3½-2½-2½=35,5p)
10. Cedion Melodaidd - VRL-08368 (3-4-3½-4-3½-4-3½-3-3½-3½=35,5p)
11. Nira Siany Bunner - Nidavellir (3½-4-4-4-4-3-3-3½-3-3=35p)
Mitrim - Anarchy HYL. Väri ei täsmää

07. Welsh c & d orit 12/12 - tuomari taffel
Kertakaikkisen upeatasoinen luokka!
1. CH Penryffraith Arthwr - Sakkura (5+5+5+5+3½+4+4+3½+4+4 = 43p)
2. RCH Meistr Rhaglaw Ion - S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4+5+5+5+4+3½+3½+3½+3½+4 = 41p)
3. RCH Llygedyn Welsh Nocturne - dani (4+4+5+4+4+4+3½+3½+4+4 = 40p)
4. RCH A.D. Playboy Prince - Sonja (4+5+4+4+4+3½+4+3½+4+3½ = 39,5p)
5. Trawsfynydd Beli Mawr - VRL-08368 (4+5+5+4+3½+3½+3+3+4+3½ = 38,5p)
6. Tydiwyfn Hael Milod - Mandelbacke (4+4+5+4+3½+3½+4+3+4+3½ = 38,5p)
7. Pencalow Lashawn - Sorel (4+4+4+3½+4+3½+3+3½+4+3½ = 37p)
8. Llygedyn Tringad - elen (3½+3½+4+3½+3½+4+3½+3½+4+4 = 37p)
9. Llygedyn Brisen Ffawd - Vivian (3½+4+4+4+4+3½+3+3+3½+3½ = 36p)
10. Crinow Brynberian - VRL-11523 (3½+4+4+3½+4+4+3½+2½+3+3½ = 35,5p)
11. Fear of the Dark - Christine (3½+3½+4+3+3½+4+3+3+4+3½ = 35p)
Ap Awel Haf - Jere - Hyl, omistaja ei vastaa sivun tietoja

08. Welsh c & d tammat 11/12 - tuomari taffel
1. CH Dark Nebula Dawn - dani (4+5+5+5+4+5+3½+4+4+4 = 43,5p)
2. RCH Gwalch Cellwair Caru - Eigra (4+5+4+4+4+3½+4+3½+3½+3½ = 39p)
3. RCH Criallt Dawns Ddiwethaf - Mandelbacke (4+5+5+3+3+4+4+3+4+3½ = 38,5p)
4. RCH Gwenyth Niamh - Sorel (4+4+3½+3½+3½+4+4+4+4+4 = 38,5p)
5. Llygedyn Roslyn - elen (4+4+3½+4+4+3½+4+3+4+3½ = 37,5p)
6. Rhianwen vd. Ceyrwys - Eepos (4+5+4+4+3½+4+3½+2½+3½+3 = 37p)
7. Milwr Benywaidd Ion - S VRL-00329 & Virginia VRL-02702 (4+5+3½+3+3½+3½+3½+3+4+4 = 37p)
8. Maerdydale Talar - VRL-08368 (3½+4+4+4+5+3½+3½+3+3½+3 = 37p)
9. Oldfinion Alwyn - Vivian (3½+4+3½+3½+4+4+4+3½+3½+3 = 36,5p)
10. Diablo Rose - Sonja (3½+4+3½+3½+4+4+3½+2½+3+3 = 34,5p)
Gellyysgen - Jere - Hyl, omistaja ei vastaa sivun tietoja