PLJn alaiset molempien lajien laukkakilpailut poneille
- 27.10.2014, VIP 26.10.2014 klo 23.00
- Järjestävä talli Nidavellir, vastuuhenkilö taffel (virtuaaliset@hertjekker.net)
- Kaikki lähdöt järjestetään hiekkapohjaisella radalla

- Sileillä ponin tulee olla 3-15 vuotias (3v ainoastaan maideniin)
- Risuesteillä ponin tulee olla 4-15 vuotias (4v ainoastaan maideniin)
- Poni saa osallistua yhteen lähtöön, omistaja/talli saa tuoda yhteen lähtöön enintään neljä ponia
- Mikäli lähdössä on kaksi (2) ponia tai vähemmän, lähtöä ei pidetä
- Yli 12 (sileät) / 10 (risut) osallistujan lähtö jaetaan
- Epäselvissä tilanteissa tarkista säännöt tai kysy järjestäjältä

- Ilmoittautuminen sähköpostiin virtuaaliset@hertjekker.net otsikolla PLJ 099, muodossa:
lähtö [rv] ikä rotulyhenne-sukupuoli Ponin virallinen nimi - om. Omistaja

SILEÄT
01. ryhmä 1: maiden 300m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 3v she-t My Sweet Money - om. Minni
2. 3v she-o Scary Phantom - om. Minni
3. 3v wA-o Troop Sanuel - om. Sussu
4. 3v wa-t Chigeon Carrie - om. Nintsu
5. 3 v shet-o. Dedrick's Gimmick - om. Rea
6. 5v she-t Are You Sure - om. Minni
7. 3v wa-o Chigeon Blen - om. Nintsu
8. 3v she-o Serennon Pegi - om. Minni
9. 4v wa-t Chigeon Delilah - om. Nintsu

02. ryhmä 1: allowance 400m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v wa-t Chigeon Lucina - om. Nintsu
2. 4v wa-t Chigeon Jayne - om. Nintsu
3. 5v wa-o Chigeon Robin - om. Nintsu

03. ryhmä 1: grade 3 600m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Lähtö peruttu
5v wA-o KW Ghostly - om. Omppu
4v she-t Anffin Falara - om. Minni

04. ryhmä 1: grade 2 800m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v she-t Golden Times - om. Nidavellir
2. 4v she-o Un Seen Christopher - om. Minni
3. 6v she-t Amarina - om. Sussu
4. 4v she-t Josefine - om. Minni

05. ryhmä 2: maiden 400m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 5v pnp-t Legendary Stina - om. Minni
2. 3v gr-t Natalma's Shelly - om. Minni
3. 6v gr-t Olge II - om. Minni
4. 5v wb-o Moana's Samba Rythm - om. Nintsu
5. 4v gr-t Amaalia - om. Minni
6. 3v wa-t Chigeon Abrey - om. Nintsu
7. 4v wa-o Oldsfell's Monday Madness - om. Nintsu

06. ryhmä 2: allowance 500m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v wa-o Chigeon Lord - om. Nintsu
2. 4v wbp-t Acaysie OC - om. Minni
3. 4v wa-o Chigeon Daniel - om. Nintsu
4. 4v wA-o KW Canol Noss - om. Omppu
5. 4v wa-o Chigeon Galeb - om. Nintsu

07. ryhmä 2: grade 3 700m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 4v wa-o Chigeon Gael - om. Nintsu
2. 4v gr-t Barina - om. Sussu
3. 4v gr-o Mystisk Anf - om. Emma / Anfarwol Acres
4. 4v gr-t Mandi - om. Minni
5. 4v wb-t Oldsfell's Narnia - om. Nintsu

08. ryhmä 2: grade 2 900m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v austp-t Wobble Clover - om. Sarah
2. 8v wb-t Anfarwol Mynydd - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 4v lew-o Not My Cup of Tea Nips - om. Nidavellir
4. 7v wB-o Ice Storm - om. Sussu

09. ryhmä 3: maiden 500m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v rp-t Nira Romantic Cheshire Cheese - om. Susiraja
2. 4v conn-t Star Silva - om. Sussu
3. 3v rp-t Adrable Braz - om. Minni
4. 3v wb-o Chigeon Duke - om. Nintsu
5. 5v rp-o Cache Kahlua - om. Minni
6. 3v rist-t Haiku - om. Akita
7. 3v lew-o Younas OC - om. Minni
8. 3v rp-o Royal SWE - om. Minni
9. 3v wpb-t Wings of Love MPB - om. Nintsu

10. ryhmä 3: allowance 600m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v wpb-t Afrodite MPB - om. Nintsu
2. 4v wpb-o Peyote-Dan - om. Nidavellir
3. 3v gr-o Mabby - om. Minni
4. 4v wb-o Meredydd Wyn - om. jensi.

11. ryhmä 3: grade 3 800m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 6v wpb-o One More Kick Chig - om. Nintsu
2. 5v wpb-t Blue-eyed Misty MPB - om. Nintsu
3. 7v nf-o Rarity - om. Sussu
4. 10v wb-t Anfarwol Maery - om. sandi / Anfarwol Acres

12. ryhmä 3: grade 2 1000m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v wpb-t Galahad Aisled - om. Nintsu
2. 5v austp-o Vavery Woulam - om. Sarah
3. 10v wb-o Anfarwol Aeron - om. sandi / Anfarwol Acres

RISUT
13. ryhmä 1: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v wa-t Go Sahrine - om. Nidavellir
2. 4v she-t Alveston Shadow Hunter - om. Minni
3. 5v she-t Grit's Impressibilities - om. Nidavellir

14. ryhmä 1: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v she-t Skites Missie - om. Nidavellir
2. 6v she-t Bärtha Iarri - om. Nidavellir
3. 5v she-o Windward Ramekin - om. Nidavellir
4. 5v she-o Joe Lee II - om. Sussu

15. ryhmä 1: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 6v she-t Nira Ravenheart - om. Nidavellir
2. 5v she-o Devilish Murmur Nips - om. Nidavellir
3. 5v she-t Bawbees Halazon - om. Nidavellir

16. ryhmä 1: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Lähtö peruttu
6v she-t Felarofi DK - om. Minni
5v she-t Nira Atka - om. Nidavellir

17. ryhmä 2: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
Lähtö peruttu

18. ryhmä 2: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v wpb-o Skywriter LAC - om. Nidavellir
2. 5v wb-o Anfarwol Trevian - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 6v gr-t Renda - om. Sussu

19. ryhmä 2: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 8v wb-o Penprysg Craig - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 9v wb-t Selyf Gwenllian - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 8v wb-o Abertridwr Cuffin - om. sandi / Anfarwol Acres

20. ryhmä 2: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v wa-t Nira Come Down - om. Nidavellir
2. 7v wb-t Anfarwol Eirwen - om. Emma / Anfarwol Acres
3. 5v wa-o Odydd Nips - om. Nidavellir

21. ryhmä 3: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v lew-o Puppetmaster Nips - om. Nidavellir
2. 7v wpb-o Ptalrik Childewich - om. Nidavellir
3. 7v wpb-t Gadr Genselda - om. Nidavellir

22. ryhmä 3: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
Lähtö peruttu

23. ryhmä 3: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 5v wb-o Nips Bwystfil - om. Nidavellir
2. 10v conn-o Copperhead - om. Emma / Anfarwol Acres
3. 7v nf-t Gaese Doiran - om. Nidavellir

24. ryhmä 3: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 10v wb-t Anfarwol Aberfa - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 9v wb-t Anfarwol Catbrook - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v wb-t Nira Gemwaith - om. Nidavellir