PLJn alaiset molempien lajien laukkakilpailut poneille
- 29.08.2014, VIP 28.08.2014 klo 23.00
- Järjestävä talli Nidavellir, vastuuhenkilö taffel (virtuaaliset@hertjekker.net)
- Kaikki lähdöt järjestetään hiekkapohjaisella radalla

- Sileillä ponin tulee olla 3-15 vuotias (3v ainoastaan maideniin)
- Risuesteillä ponin tulee olla 4-15 vuotias (4v ainoastaan maideniin)
- Poni saa osallistua yhteen lähtöön, omistaja/talli saa tuoda yhteen lähtöön enintään neljä ponia
- Mikäli lähdössä on kaksi (2) ponia tai vähemmän, lähtöä ei pidetä
- Yli 12 (sileät) / 10 (risut) osallistujan lähtö jaetaan
- Epäselvissä tilanteissa tarkista säännöt tai kysy järjestäjältä

- Ilmoittautuminen sähköpostiin virtuaaliset@hertjekker.net otsikolla PLJ 083, muodossa:
lähtö [rv] ikä rotulyhenne-sukupuoli Ponin virallinen nimi - om. Omistaja

SILEÄT
01. ryhmä 1: maiden 300m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v she-o Shout To Dark - om. Minni
2. 4v she-t Veronica - om. Minni
3. 4v she-o Demon's Lenny - om. Minni
4. 5v she-t Carrotwist - om. Rosevillage
5. 7v she-t Anffin Pallukka - om. sandi / Síoraí Acres
6. 4v she-t Venusaur v. Sec - om. Rosevillage
7. 4v she-t But I'm Cute? - om. Minni

02. ryhmä 1: allowance 400m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v she-t Bärtha Iarri - om. Nidavellir
2. 5v she-o Magius Jaak - om. Nidavellir
3. 6v she-o Thora Cutte - om. Nidavellir

03. ryhmä 1: grade 3 600m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 6v she-o Frathag Rex - om. Nidavellir
2. 5v wa-t Anfarwol Deora - om. sandi / Síoraí Acres
3. 5v she-t Amarina - om. Sussu
4. 4v shet Hill's Angelique - om. Minni

04. ryhmä 1: grade 2 800m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 4v she-t Nira Atka - om. Nidavellir
2. 4v she-o Devilish Murmur Nips - om. Nidavellir
3. 6v wa-t Bythell Selyv - om. sandi / Síoraí Acres

05. ryhmä 2: maiden 400m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v gr-t Barina - om. Sussu
2. 4v wpb-o Cashmir - om. Minni
3. 4v wb-o Anfarwol Mathews - om. sandi / Síoraí Acres
4. 4v wpb-o Edward - om. Minni
5. 4v wpb-t Desidrie - om. Minni
6. 4v wpb-t Just Quick Dance? - om. Minni

06. ryhmä 2: allowance 500m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v wa-t Nira Come Down - om. Nidavellir
2. 5v wa-t Elftraud Caya - om. Nidavellir
3. 13v gr-t Violetta Karus - om. Emma / Anfarwol Acres
4. 5v wpb-o Holy Diver 5594 - om. Rautkymi
5. 7v wb-o Ice Storm - om. Sussu

07. ryhmä 2: grade 3 700m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 6v wa-o Nips Valafar - om. sandi / Síoraí Acres
2. 4v wpb-t Alysie - om. Minni
3. 7v wb-t Anfarwol Mynydd - om. sandi / Síoraí Acres
4. 5v wa-t Phairdon Carcslain - om. Nidavellir
5. 4v wpb-o Connor om. Minni

08. ryhmä 2: grade 2 900m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 4v wa-t Nira Sajant - om. Nidavellir
2. 7v wb-o Russian Don't Kiss DL - om. sandi / Síoraí Acres
3. 6v wb-t Anfarwol Gwyndolen - om. sandi / Síoraí Acres

09. ryhmä 3: maiden 500m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
A-sarja
1. 3v conn-o Raghnall - om. Rautkymi
2. 4v lew-o Counting Dollars - om. Minni
3. 4v wb-t Anfarwol Newydd - - om. Emma / Anfarwol Acres
4. 3v conn-o Musical Notes and Nips - om. Rosevillage
5. 4v lew-t You Still Here? - om. Minni
6. 3v poa-o Here, Have Some Freedom - om. Rautkymi

B-sarja
1. 4v lew-o Lost Time - om. Minni
2. 4v c-t Droskies Zoarim - om. Nidavellir
3. 4v lew-t Swenja 5594 - om. Rautkymi
4. 7v conn-t Royal Flux - om. Rosevillage
5. 3v poa-t Girl From 'Murica - om. Rautkymi
6. 3v c-t Star Silva - om. Sussu
7. 4v lew-t Ria G - om. Minni

10. ryhmä 3: allowance 600m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 9v wb-o Anfarwol Aeron - om. sandi / Síoraí Acres
2. 5v rp-t Azula 5594 - om. Rautkymi
3. 9v wb-o Anfarwol Drefach - om. sandi / Síoraí Acres
4. 6v nf-o Rarity - om. Sussu

11. ryhmä 3: grade 3 800m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 6v nf-t Gaese Doiran - om. Nidavellir
2. 6v conn-t Maerynys Blodau - om. Emma / Anfarwol Acres
3. 6v wpb-t Gadr Genselda - om. Nidavellir
4. 4v lew-o Howling Foxdale - om. Minni
5. 10v wb-t Anfarwol Arianrhod - om. sandi / Síoraí Acres
6. 4v rp-t Ashleig om. Minni

12. ryhmä 3: grade 2 1000m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 10v wb-t Anfarwol Dera - om. sandi / Síoraí Acres
2. 4v wb-t Nira Breuddwydiol - om. Nidavellir
3. 6v wpb-o Ptalrik Childewich - om. Nidavellir
4. 6v nf-t Taubir Bir-Hurturre Marr - om. Nidavellir
5. 9v wb-o Anfarwol Adain - om. sandi / Síoraí Acres

RISUT
13. ryhmä 1: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v she-t Skites Missie - om. Nidavellir
2. 4v she-t Skites Folsom - om. Nidavellir
3. 5v wa-t Anfarwol Ynysddu - om. sandi / Síoraí Acres
4. 4v she-t Bawbees Syrup - om. Nidavellir

14. ryhmä 1: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v she-t Scharp's Xtrantia - om. Nidavellir
2. 5v she-t Irinja Mischala - om. Nidavellir
3. 12v she-t Lilah Holmes - om. sandi / Síoraí Acres

15. ryhmä 1: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 5v wa-o Anfarwol Burton - om. sandi / Síoraí Acres
2. 6v she-o Frathag Heres - om. Nidavellir
3. 5v she-t Rhoda's Chex - om. Nidavellir
4. 5v she-t Verkkaisa Tahmatassu - om. Nidavellir

16. ryhmä 1: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 6v wa-t Anfarwol Llanigon - om. sandi / Síoraí Acres
2. 6v wa-t Anfarwol Soar - om. sandi / Síoraí Acres
3. 10v she-t Wrong Move Ni - om. Nidavellir
4. 6v she-o Stymie Ni - om. Nidavellir

17. ryhmä 2: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v wa-t Dwyn Dei Del - om. Nidavellir
2. 5v wb-o Anfarwol Trevor - om. sandi / Síoraí Acres
3. 5v rp-t Acorn Dalida - om. Nidavellir

18. ryhmä 2: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 7v wb-t Caer Fyrsil - om. Nidavellir
2. 5v gr-t Renda - om. Sussu
3. 7v wb-o Whiplash Ni - om. sandi / Síoraí Acres
4. 7v wb-t Probart Gwyneira - om. sandi / Síoraí Acres

19. ryhmä 2: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 5v wa-o Aquacades Feistiest - om. Nidavellir
2. 6v wb-t Anfarwol Eirwen - om. Emma / Anfarwol Acres
3. 6v wa-o Waddif Drinny - om. Nidavellir
4. 6v wa-o Irm Junoi - om. Nidavellir
5. 7v wb-t Anfarwol Guinevere - om. sandi / Síoraí Acres

20. ryhmä 2: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 14v gr-t Karkurannan Arienor - om. Emma / Anfarwol Acres
2. 6v wa-t Patina Wak’dern - om. Nidavellir
3. 9v wb-t Salebiri Evie - om. sandi / Síoraí Acres

21. ryhmä 3: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v wb-o Nips Celain - om. Nidavellir
2. 6v c-o Gazetteers Danton - om. Nidavellir
3. 9v conn-o Copperhead - om. Emma / Anfarwol Acres
4. 6v c-o Brane Dio - om. Nidavellir

22. ryhmä 3: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 6v wb-t Anfarwol Ewloe - om. sandi / Síoraí Acres
2. 5v c-t Ingerin Liudmila - om. Nidavellir
3. 10v wb-o Run Lil' Kiddo Ni - om. Pemberley

23. ryhmä 3: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Lähtö peruttu
6v conn-t Maerynys Ophelia - om. Emma / Anfarwol Acres
8v wb-o Anfarwol Friog - om. sandi / Síoraí Acres

24. ryhmä 3: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 6v rp-o Jaquar Paw Ni - om. Nidavellir
2. 9v wb-t Anfarwol Marged - om. sandi / Síoraí Acres
3. 7v conn-t Sécilia - om. Emma / Anfarwol Acres
4. 6v nf-t Pammi Red - om. Nidavellir