PLJn alaiset molempien lajien laukkakilpailut poneille
- 29.04.2014, VIP 28.04.2014 klo 23.00
- Järjestävä talli Nidavellir, vastuuhenkilö taffel (virtuaaliset@hertjekker.net)
- Kaikki lähdöt järjestetään hiekkapohjaisella radalla

- Sileillä ponin tulee olla 3-15 vuotias (3v ainoastaan maideniin)
- Risuesteillä ponin tulee olla 4-15 vuotias (4v ainoastaan maideniin)
- Poni saa osallistua yhteen lähtöön, omistaja/talli saa tuoda yhteen lähtöön enintään neljä ponia
- Mikäli lähdössä on kaksi (2) ponia tai vähemmän, lähtöä ei pidetä
- Yli 12 (sileät) / 10 (risut) osallistujan lähtö jaetaan
- Epäselvissä tilanteissa tarkista säännöt tai kysy järjestäjältä

- Ilmoittautuminen sähköpostiin virtuaaliset@hertjekker.net otsikolla PLJ 060, muodossa:
lähtö [rv] ikä rotulyhenne-sukupuoli Ponin virallinen nimi - om. Omistaja

SILEÄT
01. ryhmä 1: maiden 300m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 3v she-o Devilish Murmur Nips - om. Nidavellir
2. 3v she-t Anffin Pallukka - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 4v she-o Beryllne Kraut - om. Nidavellir
4. 4v she-t Irinja Mischala - om. Nidavellir
5. 5v she-o Silverwind Carace - om. Nidavellir

02. ryhmä 1: allowance 400m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v wa-t Galahad Rowena - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 8v she-o Presta Elliot - om. Mari H
3. 6v she-o Ripatti PA - om. Micram Raceponies

03. ryhmä 1: grade 3 600m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 6v she-t Keljunrinteen Pöllö - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 6v she-t Strove Bargainee - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 7v wa-o Anfarwol Jarman - om. sandi / Anfarwol Acres

04. ryhmä 1: grade 2 800m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Lähtö peruttu
9v she-o Friday One PA - om. Micram Raceponies
4v she-t Viholaispesän Vankkumaton Vartija - om. Nidavellir

05. ryhmä 2: maiden 400m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v wB-t Ette Corda - om. Micram Raceponies
2. 4v wpb-t Emblyn Amethyst - om. Nidavellir
3. 6v wb-o Russian Don't Kiss DL - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 5v rp-o Enan Polykaon - om. Nidavellir
5. 4v wa-t Chigeon Monica - om. Nintsu
6. 4v wa-o Chigeon Rasmus - om. Nintsu
7. 4v wa-t Chigeon Monique - om. Nintsu
8. 7v wa-t Granwen Belling - om. Nintsu
9. 3v wa-t Symud i Mi - om. sandi / Anfarwol Acres
10. 5v wpb-o Ansgar Kiril - om. Nidavellir
11. 4v rp-t Enzio Blaze - om. Nidavellir
12. 12v gr-t Violetta Karus - om. Emma / Anfarwol Acres

06. ryhmä 2: allowance 500m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v wa-t Daeda - om. Nintsu
2. 6v wb-t Anfarwol Mynydd - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v wb-t Anfarwol Gwyndolen - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 5v wa-t Whachamacalit - om. Nintsu
5. 5v wa-t Gwerthfawr - om. Nintsu
6. 14v gr-t Carentoir's Aronia - om. Emma / Anfarwol Acres
7. 4v wa-t Chigeon Dallas - om. Nintsu

07. ryhmä 2: grade 3 700m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 13v gr-o Karkurannan Nervanti - om. Emma / Anfarwol Acres
2. 8v wa-o Lowlands Lucas - om. Nintsu
3. 13v gr-o Scar Karus - om. Emma / Anfarwol Acres
4. 7v wa-o Daykyn Rhosrobin - om. Nintsu
5. 7v gr-o Tarantula Holmes - om. sandi / Anfarwol Acres
6. 4v wa-o Chigeon Dumbo - om. Nintsu
7. 4v wa-o Chigeon Lucas - om. Nintsu
8. 6v rp-o Relos Emery Berek - om. Nidavellir

08. ryhmä 2: grade 2 900m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 4v wa-o Aquacades Feistiest - om. Nidavellir
2. 4v wa-t Chigeon Shamie - om. Nintsu
3. 6v wb-t Caer Fyrsil - om. Nidavellir
4. 7v wb-t Glan-y-don Amber Bryncroes - om. Nintsu

09. ryhmä 3: maiden 500m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 3v wb-t Moana's Wilde Margareth - om. Nintsu
2. 5v rp-o Atoriory Ni - om. Nidavellir
3. 5v wb-t Nira Delyth - om. Emma / Anfarwol Acres
4. 6v rp-o Mine Way Not the Others Boff - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 4v c-o Sickliest Bogyman - om. Nidavellir
6. 5v c-o Hlorridi Fock - om. Nidavellir
7. 5v c-t Aralzin Snellia - om. Nidavellir

10. ryhmä 3: allowance 600m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v wpb-t Blue-eyed Misty MPB - om. Nintsu
2. 6v nf-t Bitch Please - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 4v wpb-o One More Kick Chig - om. Nintsu
4. 7v conn-t Nira Báthory - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 12v wb-o Bethesda Wilde Ollie - om. Nintsu
6. 3v wpb-t Afrodite MPB - om. Nintsu
7. 9v wb-t Anfarwol Dera - om. sandi / Anfarwol Acres

11. ryhmä 3: grade 3 800m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 9v nf-o Schron Ripples - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 8v conn-o Copperhead - om. Emma / Anfarwol Acres
3. 4v wpb-t Galahad Aisled - om. Nintsu
4. 9v wb-t Anfarwol Arianrhod - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 4v wsp-o Mic Ilary - om. Duchamps Poneys

12. ryhmä 3: grade 2 1000m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 4v wpb-o Galahad Coprince - om. Nintsu
2. 4v wpb-t One Jared Only Chig - om. Nintsu
3. 6v conn-t Dandelion Anf - om. Emma / Anfarwol Acres
4. 5v lew-t Lieselotte - om. Nintsu

RISUT
13. ryhmä 1: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 6v she-t Yngheld Weizsemmel - om. Nidavellir
2. 4v she-t Pippörn SWE - om. Nidavellir
3. 4v she-t Astronautics Judie - om. Nidavellir
4. 4v she-o Scharp's Ranlh - om. Nidavellir
5. 6v wa-t Iorwerth Aubrey - om. sandi / Anfarwol Acres
6. 8v she-t Lilah Holmes - om. sandi / Anfarwol Acres

14. ryhmä 1: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v she-t Palleropilven Opiaattioikeus - om. Nidavellir
2. 5v she-t Kämys Dodekaedri - om. Nidavellir
3. 5v she-t Iibis Turilas - om. Nidavellir
4. 8v she-t Angel from Presta - om. Micram Raceponies
5. 5v she-o Romi - om. Nidavellir

15. ryhmä 1: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 5v she-t Winter's Might Ni - om. Nidavellir
2. 5v she-o Stymie Ni - om. Nidavellir
3. 7v wa-o Penrhyn Vaughn - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 7v she-t Täytekakku - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 5v she-t Palleropilven Satumaasta Seuraava - om. Nidavellir
6. 5v wa-t Anfarwol Lougher - om. sandi / Anfarwol Acres

16. ryhmä 1: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 6v she-t Palleropilven Pilleriaddikti - om. Nidavellir
2. 8v she-o Loudhill Cyclone - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 7v she-o Ketterä Kameli - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 8v she-o Muzzle Flash - om. sandi / Anfarwol Acres

17. ryhmä 2: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 6v nf-t Ascanio Dorsat - om. Nidavellir
2. 5v wa-t Patina Wak’dern - om. Nidavellir
3. 5v wa-o Irm Junoi - om. Nidavellir
4. 6v gr-o Mårten Holmes - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 5v wa-t Pendragon Hota - om. Nidavellir
6. 8v gr-t Agnes Holmes - om. sandi / Anfarwol Acres

18. ryhmä 2: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v rp-t Tristan Zikrech - om. Nidavellir
2. 8v gr-t Melly Holmes - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 7v wb-t Trecastle Gwenith - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 6v wb-o Whiplash Ni - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 10v cas-t Knock Of Kiss DL - om. Mari H
6. 5v rp-t Etheridge Mollie - om. Nidavellir
7. 5v wa-t Maredud Marchwiel - om. Nidavellir
8. 5v rp-o Fakrtech - om. Nidavellir

19. ryhmä 2: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 8v wb-t Anfarwol Addiena - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 12v gr-o Karkurannan Sandor - om. Emma / Anfarwol Acres
3. 8v wA-t I'll Never Lose Mic - om. Mari H
4. 13v gr-t Karkurannan Arienor - om. Emma / Anfarwol Acres

20. ryhmä 2: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 14v gr-t Karkurannan Simida - om. Emma / Anfarwol Acres
2. 9v wb-o Wattsville Turnor - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v nf-o Shone Hamlet - om. Nidavellir
4. 10v wb-t Caradog Gwylan - om. sandi / Anfarwol Acres

21. ryhmä 3: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 5v wb-o Anfarwol Caerwyn - om. Emma / Anfarwol Acres
2. 5v c-t Aysel Meridan - om. Nidavellir
3. 4v c-t Versified Blindsides - om. Nidavellir
4. 4v c-t Jargold Leuwagen - om. Nidavellir

22. ryhmä 3: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 8v wel-o Mic Dereckial - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v c-o Akuleradu Ni - om. Nidavellir
3. 6v wb-o Anfarwol Hermon - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 5v c-t Fennah Hendlan - om. Nidavellir
5. 5v conn-o Antonio Ni - om. Micram Raceponies
6. 5v rp-t Marxian Zetoncht - om. Nidavellir
7. 6v nf-t Talgoid Darkmoore - om. Nidavellir
8. 6v conn-t Sécilia - om. Emma / Anfarwol Acres

23. ryhmä 3: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 5v rp-o Jaquar Paw Ni - om. Nidavellir
2. 9v nf-t Tootsie Roll - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 6v nf-t Jacid - om. Nidavellir
4. 5v conn-t Maerynys Ophelia - om. Emma / Anfarwol Acres
5. 8v wb-o Anfarwol Morcar - om. sandi / Anfarwol Acres

24. ryhmä 3: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 8v wb-o Maelgwn Siarl - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 10v wb-o Anfarwol Gurnos - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 11v nf-o Back in Races Mic - om. sandi / Anfarwol Acres