PLJn alaiset molempien lajien laukkakilpailut poneille
- 29.03.2014, VIP 28.03.2014 klo 23.00
- Järjestävä talli Nidavellir, vastuuhenkilö taffel (virtuaaliset@hertjekker.net)
- Kaikki lähdöt järjestetään hiekkapohjaisella radalla

- Sileillä ponin tulee olla 3-15 vuotias (3v ainoastaan maideniin)
- Risuesteillä ponin tulee olla 4-15 vuotias (4v ainoastaan maideniin)
- Poni saa osallistua yhteen lähtöön, omistaja/talli saa tuoda yhteen lähtöön enintään neljä ponia
- Mikäli lähdössä on kaksi (2) ponia tai vähemmän, lähtöä ei pidetä
- Yli 12 (sileät) / 10 (risut) osallistujan lähtö jaetaan
- Epäselvissä tilanteissa tarkista säännöt tai kysy järjestäjältä

- Ilmoittautuminen sähköpostiin virtuaaliset@hertjekker.net otsikolla PLJ 055, muodossa:
lähtö [rv] ikä rotulyhenne-sukupuoli Ponin virallinen nimi - om. Omistaja

SILEÄT
01. ryhmä 1: maiden 300m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 12v she-t Liselott HP - om. Omppu
2. 7v she-o Presta Elliot - om. Mari H
3. 10v she-t Carkki HP - om. Omppu
4. 6v she-o Biscuit HP - om. Omppu
5. 5v she-t Pelias Moondancer - om. Nidavellir
6. 5v she-t Titjanka Roana - om. Nidavellir
7. 5v she-t Yurrgira Chloe - om. Nidavellir
8. 5v she-t Trolluski - om. Nidavellir
9. 3v she-t Selma Rewa - om. sandi / Anfarwol Acres

02. ryhmä 1: allowance 400m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v wa-t Bythell Selyv - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 4v she-t Mic Vione - om. Duchamps Poneys
3. 5v wa-t Iorwerth Aubrey - om. sandi / Anfarwol Acres

03. ryhmä 1: grade 3 600m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Lähtö peruttu
6v wa-o Anfarwol Jarman - om. sandi / Anfarwol Acres
5v she-t Strove Bargainee - om. sandi / Anfarwol Acres

04. ryhmä 1: grade 2 800m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Lähtö peruttu
5v wa-o Abercastle Buckholt - om. sandi / Anfarwol Acres

05. ryhmä 2: maiden 400m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
A-sarja
1. 5v nf-t Ascanio Dorsat - om. Nidavellir
2. 9v wA-o KW Code Casino - om. Omppu
3. 4v wa-t Chigeon Monique - om. Nintsu
4. 13v gr-t Carentoir's Aronia - om. Emma / Anfarwol Acres
5. 5v nf-t Ganris Xilik - om. Nidavellir
6. 9v wA-t KW Cadence - om. Omppu
7. 7v wa-t Granwen Belling - om. Nintsu

B-sarja
1. 12v gr-t Carentoir's Nymeria - om. Emma / Anfarwol Acres
2. 11v wA-t A.D. Moon Margarida - om. Omppu
3. 3v wB-t Mic Dreamer - om. Duchamps Poneys
4. 5v nf-t Derling Jessamine - om. Nidavellir
5. 5v nf-t Witworld Espada - om. Nidavellir
6. 4v wa-o Chigeon Rasmus - om. Nintsu
7. 4v wa-o Chigeon Lucas - om. Nintsu
8. 10v wA-t Metsäpirtin Lady Maple - om. Omppu

06. ryhmä 2: allowance 500m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v wa-o Chigeon Dumbo - om. Nintsu
2. 5v wb-t Caer Fyrsil - om. Nidavellir
3. 12v gr-o Scar Karus - om. Emma / Anfarwol Acres
4. 4v wa-o Chigeon Jumbo - om. Nintsu
5. 4v wel-t Mic Anqwal - om. Duchamps Poneys
6. 5v wa-t Daeda - om. Nintsu
7. 5v nf-t Linnart Yuank - om. Nidavellir
8. 4v wa-t Chigeon Shamie - om. Nintsu

07. ryhmä 2: grade 3 700m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 4v wb-o Anfarwol Dacus - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 4v wa-t Chigeon Elea - om. Nintsu
3. 8v wa-o Lowlands Lucas - om. Nintsu
4. 6v gr-o Tarantula Holmes - om. sandi / Anfarwol Acres

08. ryhmä 2: grade 2 900m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v nf-o Ambershire Love Affair - om. Nidavellir
2. 4v wb-o Anfarwol Neifion - om. Emma / Anfarwol Acres
3. 5v wb-t Betty Sue Duke - om. Nintsu
4. 7v wb-t Glan-y-don Amber Bryncroes - om. Nintsu

09. ryhmä 3: maiden 500m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 3v wpb-t Afrodite MPB - om. Nintsu
2. 7v wb-o Anfarwol Aeron - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v rp-o Bedwyr Po-tah-toh - om. Nidavellir
4. 5v rp-o Weide Grod - om. Nidavellir
5. 3v wel-t Mic Radonná - om. Duchamps Poneys
6. 5v nf-t Clod Xerane - om. Nidavellir
7. 3v wb-t Moana's Wilde Margareth - om. Nintsu
8. 5v rp-o Ruukjok Melior - om. Nidavellir
9. 4v wb-t Nira Delyth - om. Emma / Anfarwol Acres

10. ryhmä 3: allowance 600m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 8v wb-o Anfarwol Bowen - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v nf-t Talgoid Darkmoore - om. Nidavellir
3. 4v wpb-t Blue-eyed Misty MPB - om. Nintsu
4. 4v wpb-o One More Kick Chig - om. Nintsu
5. 8v nf-o Schron Ripples - om. sandi / Anfarwol Acres
6. 5v nf-t Drin Jesabela - om. Nidavellir
7. 4v wsp-o Mic Ilary - om. Duchamps Poneys
8. 12v wb-o Bethesda Wilde Ollie - om. Nintsu

11. ryhmä 3: grade 3 800m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 4v wpb-o Galahad Coprince - om. Nintsu
2. 5v conn-t Merlita - om. Emma / Anfarwol Acres
3. 4v wpb-t Galahad Aisled - om. Nintsu
4. 7v wb-t Anfarwol Carmarthen - om. sandi / Anfarwol Acres

12. ryhmä 3: grade 2 1000m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 6v wb-t Wonastow Saltney Meaghan -om. Nintsu
2. 5v lew-t Lieselotte - om. Nintsu
3. 5v conn-t Dandelion Anf - om. Emma / Anfarwol Acres
4. 8v wb-t Anfarwol Llewitha - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 7v wel-o Fancy or Nancy DAS - om. Micram Raceponies
6. 4v wpb-t One Jared Only Chig - om. Nintsu

RISUT
13. ryhmä 1: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 5v she-t Tannfried Pahaha - om. Nidavellir
2. 5v she-o Kalunde Amoth Gharrz - om. Nidavellir
3. 5v she-o Brushstroke's Twinkled - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 7v she-t Lilah Holmes - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 5v she-t Emblyn Jolhag - om. Nidavellir
6. 5v she-t Shapash - om. Nidavellir
7. 7v she-o Presta Jermaine - om. Micram Raceponies

14. ryhmä 1: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 7v she-o Ketterä Kameli - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 7v she-o Loudhill Cyclone - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 9v she-t Gilda II PA - om. Micram Raceponies

15. ryhmä 1: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 5v she-t Palleropilven Pilleriaddikti - om. Nidavellir
2. 5v she-t Brushstroke's Unstitching - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 6v she-t Täytekakku - om. sandi / Anfarwol Acres

16. ryhmä 1: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Lähtö peruttu
7v wa-t Penclawdd Jasmine - om. sandi / Anfarwol Acres
5v wa-t Anfarwol Cafell - om. sandi / Anfarwol Acres

17. ryhmä 2: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
A-sarja
1. 9v cas-t Knock Of Kiss DL - om. Mari H
2. 4v rp-o Fakrtech - om. Nidavellir
3. 12v wA-t Metsäpirtin Juhannusyö - om. Omppu
4. 12v wA-o Metsäpirtin Forrest - om. Omppu
5. 4v nf-o Kazan Sout - om. Nidavellir
6. 12v gr-t Karkurannan Arienor - om. Emma / Anfarwol Acres

B-sarja
1. 5v wb-t Rhostrehwfa Abergwyngregyn - om. Nidavellir
2. 5v nf-t Moort Hetinka - om. Nidavellir
3. 15v wA-t Metsäpirtin Vappu - om. Omppu
4. 11v gr-o Karkurannan Sandor - om. Emma / Anfarwol Acres
5. 4v wB-t Mic Gemydith - om. Duchamps Poneys
6. 7v wA-t I'll Never Lose Mic - om. Mari H

18. ryhmä 2: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 13v gr-t Karkurannan Simida - om. Emma / Anfarwol Acres
2. 14v wA-o Metsäpirtin Kummitus - om. Omppu
3. 5v wb-o Anfarwol Gors - om. sandi / Anfarwol Acres

19. ryhmä 2: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Lähtö peruttu
7v wb-t Anfarwol Addiena - om. sandi / Anfarwol Acres
6v wb-t Selyf Gwenllian - om. sandi / Anfarwol Acres

20. ryhmä 2: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Lähtö peruttu
7v wb-t Anfarwol Glinda - om. sandi / Anfarwol Acres
8v wb-o Wattsville Turnor - om. sandi / Anfarwol Acres

21. ryhmä 3: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 7v wb-o Anfarwol Morcar - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 4v wB-o Mic No One Knows - om. Duchamps Poneys
3. 5v wb-t Fervez Mnestra - om. Nidavellir
4. 5v wb-t Thiolan Degen - om. Nidavellir
5. 5v nf-t Gorm Laenaya - om. Nidavellir
6. 5v conn-t Sécilia - om. Emma / Anfarwol Acres
7. 4v c-o Tribe Dertoq - om. Nidavellir

22. ryhmä 3: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 7v wb-t Anfarwol Teage - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v conn-o Antonio Ni - om. Micram Raceponies
3. 9v wb-t Anfarwol Llangain - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 5v wpb-t Soothsayer - om. Nintsu
5. 5v c-t Nora Nevinia - om. Nidavellir
6. 5v c-t Herty Hedd - om. Nidavellir

23. ryhmä 3: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Lähtö peruttu
10v nf-o Back in Races Mic - om. sandi / Anfarwol Acres
8v nf-t Tootsie Roll - om. sandi / Anfarwol Acres

24. ryhmä 3: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v nf-t Grubosch Nicia - om. Nidavellir
2. 6v wb-t Gwernach Gibby - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v nf-o Seacraft Nelson - om. Nidavellir
4. 6v nf-o Babettelofix - om. sandi / Anfarwol Acres