PLJn alaiset molempien lajien laukkakilpailut poneille
- 11.03.2014, VIP 10.03.2014 klo 23.00
- Järjestävä talli Nidavellir, vastuuhenkilö taffel (virtuaaliset@hertjekker.net)
- Kaikki lähdöt järjestetään hiekkapohjaisella radalla

- Sileillä ponin tulee olla 3-15 vuotias (3v ainoastaan maideniin)
- Risuesteillä ponin tulee olla 4-15 vuotias (4v ainoastaan maideniin)
- Poni saa osallistua yhteen lähtöön, omistaja/talli saa tuoda yhteen lähtöön enintään neljä ponia
- Mikäli lähdössä on kaksi (2) ponia tai vähemmän, lähtöä ei pidetä
- Yli 12 (sileät) / 10 (risut) osallistujan lähtö jaetaan
- Epäselvissä tilanteissa tarkista säännöt tai kysy järjestäjältä

- Ilmoittautuminen sähköpostiin virtuaaliset@hertjekker.net otsikolla PLJ 050, muodossa:
lähtö [rv] ikä rotulyhenne-sukupuoli Ponin virallinen nimi - om. Omistaja

SILEÄT
01. ryhmä 1: maiden 300m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
A-sarja
1. 7v she-o Presta Isaiah - om. indy
2. 3v she-t Nira Ravenheart - om. Helena
3. 5v she-o Kämys Trovson - om. Nidavellir
4. 5v she-o Brushstroke's Twinkled - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 14v wA-o Metsäpirtin Kummitus - om. Omppu
6. 3v she-o Goldchip CAN - om. Helena

B-sarja
1. 7v she-t Still Alive Ni - om. indy
2. 8v she-t May B Perfect - om. Helena
3. 4v she-t Monin Mustikkasoppa - om. Nidavellir
4. 4v she-o Mic Midnight Sun - om. Helena
5. 4v she-t Iibis Turilas - om. Nidavellir
6. 3v shet-o Far Away Shining K - om.Melle
7. 6v she-o Ketterä Kameli - om. sandi / Anfarwol Acres

02. ryhmä 1: allowance 400m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 8v she-t Irascible - om. Helena
2. 4v she-t Nira Inside Spell - om. Meeri N.
3. 4v she-t Hiekkakakkufolk - om. Nidavellir
4. 7v she-t Lucy - om. Helena
5. 6v she-o Come On! - om. Helena
6. 7v wa-o Anfarwol Du - om. sandi / Anfarwol Acres
7. 4v shet-t Far Away Glittering - om.Melle
8. 4v shet-o Dismay K - om. Melle
9. 5v shet-t Tabithalia - om. Melle
10. 5v she-t Keljunrinteen Pöllö - om. sandi / Anfarwol Acres

03. ryhmä 1: grade 3 600m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 7v she-o Offbeat - om. Helena
2. 5v wa-o Abercastle Buckholt - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 4v she-o Renådl SWE - om. Nidavellir
4. 5v shet-t Tabithalia - om. Melle
5. 7v she-o Loudhill Cyclone - om. sandi / Anfarwol Acres
6. 6v shet-o Brave Caribbean - om.Melle

04. ryhmä 1: grade 2 800m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 6v wa-t Silian Llawr - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 7v she-t Starlet - om. Helena
3. 7v she-t Lilah Holmes - om. sandi / Anfarwol Acres

05. ryhmä 2: maiden 400m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
A-sarja
1. 4v wa-o Chigeon Jumbo - om. Nintsu
2. 13v gr-t Carentoir's Aronia - om. Emma / Anfarwol Acres
3. 9v wA-t KW Cadence - om. Omppu
4. 11v wA-t A.D. Moon Margarida - om. Omppu
5. 3v wA-t Oldsfell's Monday - om. *lumienkuli*
6. 5v wb-t Rhostrehwfa Abergwyngregyn - om. Nidavellir
7. 4v wa-o Chigeon Lucas - om. Nintsu

B-sarja
1. 4v wa-t Chigeon Shamie - om. Nintsu
2. 12v gr-o Karkurannan Nervanti - om. Emma / Anfarwol Acres
3. 4v wb-t Elliotstown Trevion - om. Nidavellir
4. 5v wb-t Caer Fyrsil - om. Nidavellir
5. 12v wA-t Metsäpirtin Juhannusyö - om. Omppu
6. 9v wA-o KW Code Casino - om. Omppu
7. 4v wa-t Chigeon Monica - om. Nintsu

06. ryhmä 2: allowance 500m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 8v wa-o Lowlands Lucas - om. Nintsu
2. 4v wa-o Chigeon Dumbo - om. Nintsu
3. 9v wb-t Anfarwol Maerdy - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 4v rp-o Fakrtech - om. Nidavellir
5. 4v wa-t Chigeon Dallas - om. Nintsu
6. 5v wa-t Daeda - om. Nintsu
7. 6v gr-o Tarantula Holmes - om. sandi / Anfarwol Acres

07. ryhmä 2: grade 3 700m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 4v wb-t Anfarwol Neifion - om. Emma / Anfarwol Acres
2. 4v wa-t Nefdlan - om. Nidavellir
3. 5v wb-t Anfarwol Drew - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 4v wa-t Chigeon Elea - om. Nintsu

08. ryhmä 2: grade 2 900m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v wb-t Betty Sue Duke - om. Nintsu
2. 5v nf-o Ambershire Love Affair - om. Nidavellir
3. 5v nf-t Moort Hetinka - om. Nidavellir
4. 7v wb-t Glan-y-don Amber Bryncroes - om. Nintsu

09. ryhmä 3: maiden 500m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
A-sarja
1. 6v rp-t Toddlerhood - om. Nidavellir
2. 5v c-o Whelston Dalamar - om. Nidavellir
3. 4v austp-t Bibsbebe - om. indy
4. 3v wb-t Moana's Wilde Margareth - om. Nintsu
5. 7v wel-o Mic Dereckial - om. sandi / Anfarwol Acres
6. 3v wb-o Duchamps Démon - om. indy

B-sarja
1. 8v wb-t Anfarwol Dera - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 4v austp-o Don Aramis - om. indy
3. 6v nf-o Snifters Basque - om. Nidavellir
4. 4v austp-t Alaska - om. indy
5. 3v rp-t Oldsfell's Ciryanna - om. *lumienkuli*
6. 9v wb-o Anfarwol Gurnos - om. sandi / Anfarwol Acres
7. 3v wpb-t Afrodite MPB - om. Nintsu

10. ryhmä 3: allowance 600m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v wpb-t Galahad Aisled - om. Nintsu
2. 4v wpb-o One More Kick Chig - om. Nintsu
3. 9v lew-o Chickasaw HE - om. Nidavellir
4. 4v wpb-t Blue-eyed Misty MPB - om. Nintsu
5. 9v conn-t Emerald - om. sandi / Anfarwol Acres
6. 5v nf-o Bunner Samuel - om. Nidavellir
7. 7v nf-t Millie the Criminal HIP - om. sandi / Anfarwol Acres
8. 12v wb-o Bethesda Wilde Ollie - om. Nintsu
9. 4v austp-o Lava Flow - om. indy

11. ryhmä 3: grade 3 800m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 4v wpb-t One Jared Only Chig - om. Nintsu
2. 7v wb-t Anfarwol Carmarthen - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v conn-t Dandelion Anf - om. Emma / Anfarwol Acres
4. 6v rp-t Seaview Rosalíe - om. indy
5. 4v wpb-o Galahad Coprince - om. Nintsu
6. 8v nf-o Mic Gilbert - om. indy

12. ryhmä 3: grade 2 1000m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 6v wb-t Wonastow Saltney Meaghan -om. Nintsu
2. 5v lew-t Lieselotte - om. Nintsu
3. 10v nf-o Back in Races Mic - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 8v wb-t Anfarwol Foel - om. sandi / Anfarwol Acres

RISUT
13. ryhmä 1: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 14v wA-o Metsäpirtin Kummitus - om. Omppu
2. 4v she-t Monin Atomikello - om. Nidavellir
3. 9v she-o Martini - om. Helena
4. 8v she-t Cherry Boom Boom - om. Helena
5. 4v she-o Scharp's Borteb - om. Nidavellir
6. 6v wa-o Penrhyn Vaughn - om. sandi / Anfarwol Acres
7. 6v she-t Blame - om. Helena
8. 5v she-t Toulouse - om. Helena
9. 4v she-t Kauhuskenaario - om. Nidavellir

14. ryhmä 1: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 6v shet-t Felarofi DK - om. Melle
2. 5v she-t Cinderella Story - om. Helena
3. 5v she-t Palleropilven Pilleriaddikti - om. Nidavellir
4. 5v she-t Brushstroke's Unstitching - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 5v shet-o Succes ERC - om.Melle
6. 9v wa-o Sandbrook Taffy - om. sandi / Anfarwol Acres

15. ryhmä 1: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 6v she-t Black-Eyed Nellie - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v she-t Trolluski - om. Nidavellir
3. 10v wa-o Greenway Knelston - om. sandi / Anfarwol Acres

16. ryhmä 1: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Lähtö peruttu
10v wa-t Abersoch Bronwydd - om. sandi / Anfarwol Acres
7v she-o Muzzle Flash - om. sandi / Anfarwol Acres

17. ryhmä 2: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v rp-t Tristan Zikrech - om. Nidavellir
2. 12v gr-t Karkurannan Arienor - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 11v wA-t A.D. Moon Margarida - om. Omppu
4. 15v wA-t Metsäpirtin Vappu - om. Omppu
5. 4v nf-o Jedd Bärhild - om. Nidavellir
6. 13v gr-t Karkurannan Simida - om. sandi / Anfarwol Acres
7. 12v wA-t Metsäpirtin Juhannusyö - om. Omppu
8. 4v nf-t Shim Retial - om. Nidavellir
9. 4v rp-o Tallahassee - om. Nidavellir
10. 12v wA-o Metsäpirtin Forrest - om. Omppu

18. ryhmä 2: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
Lähtö peruttu
7v wb-t Anfarwol Addiena - om. sandi / Anfarwol Acres
8v wb-o Llandewi Isaac - om. sandi / Anfarwol Acres

19. ryhmä 2: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 5v nf-o Yauld Ligural - om. Nidavellir
2. 5v wb-t Anfarwol Gwyndolyn - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 7v wa-t Chick' A Bit - om. Helena
4. 8v wb-o Bancyfelin Jermyn - om. sandi / Anfarwol Acres

20. ryhmä 2: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v nf-o Duvado Korik - om. Nidavellir
2. 6v poa-t Andal Charina - om. Nidavellir
3. 7v wb-t Anfarwol Glinda - om. sandi / Anfarwol Acres

21. ryhmä 3: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v c-t Fennah Hendlan - om. Nidavellir
2. 4v rp-o Papadamdum SWE - om. Nidavellir
3. 4v rp-t Marxian Zetoncht - om. Nidavellir
4. 10v wb-t Anfarwol Dai - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 4v c-t Parte Provincia - om. Nidavellir
6. 5v conn-t Sécilia - om. Emma / Anfarwol Acres

22. ryhmä 3: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
Lähtö peruttu
9v wb-t Anfarwol Llangain - om. sandi / Anfarwol Acres
8v nf-t Tootsie Roll - om. sandi / Anfarwol Acres

23. ryhmä 3: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 11v wb-t Anfarwol Blodwen - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 10v brp-t Presta Garnett - om. indy
3. 5v nf-o Seacraft Nelson - om. Nidavellir
4. 7v wb-o Anfarwol Drefach - om. sandi / Anfarwol Acres

24. ryhmä 3: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 6v conn-t Nira Báthory - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v nf-t Grubosch Nicia - om. Nidavellir
3. 7v wb-t Anfarwol Protheroe - om. sandi / Anfarwol Acres