PLJn alaiset molempien lajien laukkakilpailut poneille
- 01.03.2014, VIP 28.02.2014 klo 23.00
- Järjestävä talli Nidavellir, vastuuhenkilö taffel (virtuaaliset@hertjekker.net)
- Kaikki lähdöt järjestetään hiekkapohjaisella radalla

- Sileillä ponin tulee olla 3-15 vuotias (3v ainoastaan maideniin)
- Risuesteillä ponin tulee olla 4-15 vuotias (4v ainoastaan maideniin)
- Poni saa osallistua yhteen lähtöön, omistaja/talli saa tuoda yhteen lähtöön enintään neljä ponia
- Mikäli lähdössä on kaksi (2) ponia tai vähemmän, lähtöä ei pidetä
- Yli 12 (sileät) / 10 (risut) osallistujan lähtö jaetaan
- Epäselvissä tilanteissa tarkista säännöt tai kysy järjestäjältä

- Ilmoittautuminen sähköpostiin virtuaaliset@hertjekker.net otsikolla PLJ 047, muodossa:
lähtö [rv] ikä rotulyhenne-sukupuoli Ponin virallinen nimi - om. Omistaja

SILEÄT
01. ryhmä 1: maiden 300m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v wa-t Galahad Rowena - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v she-o Armoniskun Launo - om. Nidavellir
3. 5v she-o Brushstroke's Twinkled - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 4v she-t Uhkapelurin Harha - om. Nidavellir
5. 8v she-t Presta Elyanah - om. Micram Raceponies
6. 4v wA-t Anfarwol Deithi - om. Nenna
7. 7v she-o Presta Elliot - om. Mari H
8. 5v she-o Armoniskun Verivana - om. Nidavellir
9. 3v she-o King Oasis - om. Soarin
10. 5v she-t Huuruinen Metsänhenki - om. Nidavellir

02. ryhmä 1: allowance 400m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v she-t Carlisle Starbreaker - om. Nenna
2. 5v wa-t Iorwerth Aubrey - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 4v she-t Mrs. Mickey - om. Soarin
4. 6v wa-o Anfarwol Jarman - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 4v she-t Palleropilven Opiaattioikeus - om. Nidavellir

03. ryhmä 1: grade 3 600m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 6v wa-t Silian Llawr - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 4v she-o Renådl SWE - om. Nidavellir
3. 7v she-o Loudhill Cyclone - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 5v she-t Armoniskun Sotilaselämä - om. Nidavellir
5. 6v she-t Still Hysterical - om. Jazzumi
6. 5v she-t Schnookumwookieboo - om. Jewell
7. 8v she-t Gilda II PA - om. Micram Raceponies

04. ryhmä 1: grade 2 800m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v she-t Palleropilven Pilleriaddikti - om. Nidavellir
2. 6v wa-o Penrhyn Vaughn - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 4v she-t FGR Josefine - om. Nenna
4. 8v she-t Angel from Presta - om. Micram Raceponies
5. 6v she-t Lilah Holmes - om. sandi / Anfarwol Acres

05. ryhmä 2: maiden 400m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 3v sant-t Mic Hannah - om. Duchamps Poneys
2. 6v gr-t Melly Holmes - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 4v nf-o Kazan Sout - om. Nidavellir
4. 4v nf-t Barinthus Siglin - om. Nidavellir
5. 4v rp-o Farren Rewlch - om. Nidavellir
6. 4v wa-o Galahad Aelwyd - om. sandi / Anfarwol Acres
7. 4v nf-t Barinthus Celestine - om. Nidavellir
8. 3v wA-t Oldsfell's Monday - om.*lumienkuli*

06. ryhmä 2: allowance 500m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v wa-o Nips Valafar - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 4v rp-o Fakrtech - om. Nidavellir
3. 9v wb-t Anfarwol Maerdy - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 4v wa-t Nefdlan - om. Nidavellir
5. 4v wm-o Vien Fianán - om. Jewell

07. ryhmä 2: grade 3 700m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 4v nf-t Jex Jin - om. Nidavellir
2. 5v wb-t Anfarwol Drew - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 6v gr-t Agnes Holmes - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 5v nf-o Ambershire Love Affair - om. Nidavellir

08. ryhmä 2: grade 2 900m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v wb-t Anfarwol Caewern - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 4v gr-o Rumour's Hidden Agenda - om. Nenna
3. 5v nf-t Moort Hetinka - om. Nidavellir
4. 6v wb-t Anfarwol Mwnt - om. sandi / Anfarwol Acres

09. ryhmä 3: maiden 500m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 5v nf-o Stonewort Steffon - om. Nidavellir
2. 5v c-o Whelston Dalamar - om. Nidavellir
3. 3v wel-t Mic Radonná - om. Duchamps Poneys
4. 9v lew-o Chickasaw HE - om. Nidavellir
5. 3v conn-o Antonio Ni - om. Micram Raceponies
6. 3v rp-t Oldsfell's Ciryanna - om.*lumienkuli*
7. 6v wb-o Anfarwol Trevonn - om. sandi / Anfarwol Acres
8. 5v conn-o Addicted to Abuse - om. sandi / Anfarwol Acres
9. 5v rp-t Amelia Boff - om. sandi / Anfarwol Acres
10. 5v nf-t Dinkelkorn Yelk - om. Nidavellir

10. ryhmä 3: allowance 600m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
Lähtö peruttu
6v conn-o Quanisp - om. sandi / Anfarwol Acres
7v wb-t Anfarwol Marged - om. sandi / Anfarwol Acres

11. ryhmä 3: grade 3 800m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 4v rp-o Atoriory Ni - om. Nidavellir
2. 5v conn-t Merlita - om. Emma / Anfarwol Acres
3. 7v wb-t Anfarwol Carmarthen - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 11v wb-t Tell Another Joke Ni - om. Jewell
5. 8v rp-o Forrest Gump Nips - om. Jewell
6. 5v poa-o Pilgrim DEW - om. Nidavellir

12. ryhmä 3: grade 2 1000m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 9v wb-o Anfarwol Iddawg - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 7v wel-o Fancy or Nancy DAS - om. Micram Raceponies
3. 9v wb-o Anfarwol Gurnos - om. sandi / Anfarwol Acres

RISUT
13. ryhmä 1: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 6v she-t Huvin Amanda - om. Micram Raceponies
2. 9v wa-o Nhywyn Tomos - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 7v wa-o Moyle Harry - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 4v she-t Viholaispesän Katastrofiruusu - om. Nidavellir
5. 4v she-t Duckens Grenit - om. Nenna
6. 4v she-t Watchout Ensdie - om. Nidavellir
7. 4v she-t Palleropilven Jubelium - om. Nidavellir
8. 4v she-o Rio del Royo - om. Soarin
9. 4v she-t Valtakunnallinen Armahdusoikeus - om. Nidavellir

14. ryhmä 1: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v she-t Trolluski - om. Nidavellir
2. 5v she-t Popcorn Karma - om. Soarin
3. 5v she-o Kämys Trovson - om. Nidavellir
4. 5v she-t Täytekakku - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 6v she-t Black-Eyed Nellie - om. sandi / Anfarwol Acres

15. ryhmä 1: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 5v wa-t Anfarwol Jestina - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 10v wa-o Greenway Knelston - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 8v she-o Friday One PA - om. Micram Raceponies

16. ryhmä 1: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 8v she-o Presta Buffered Case - om. Micram Raceponies
2. 5v wa-t Mic Nessy - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v wa-o Anfarwol Cafell - om. sandi / Anfarwol Acres

17. ryhmä 2: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v nf-o Shone Hamlet - om. Nidavellir
2. 5v wb-o Moelfre Jacob - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 4v wel-t Mic Sprig - om. Duchamps Poneys
4. 7v wb-o Corntown Kemble - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 4v rp-o Khalibar - om. Nidavellir
6. 4v nf-t Rowlands Sermen - om. Nidavellir
7. 8v sant-t Mic Hahahaham - om. Micram Raceponies
8. 4v nf-t Nasbar - om. Nidavellir

18. ryhmä 2: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v nf-o Duvado Korik - om. Nidavellir
2. 5v wb-t Anfarwol Brice - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v wb-t Beynon Flower - om. sandi / Anfarwol Acres

19. ryhmä 2: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 5v nf-o Ganri Rachwan - om. Nidavellir
2. 8v wb-o Bancyfelin Jermyn - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v gr-t Rumour's Mimosa - om. Nenna
4. 5v nf-o Yauld Ligural - om. Nidavellir
5. 6v wb-o Anfarwol Gwallawg - om. sandi / Anfarwol Acres
6. 5v wa-t Rhisiart Clydach - om. Nidavellir

20. ryhmä 2: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 6v wb-t Anfarwol Maegan - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 7v wb-t Anfarwol Glinda - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v gr-t Rumour's Bimbolina - om. Nenna
4. 6v poa-t Andal Charina - om. Nidavellir

21. ryhmä 3: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v wsp-o Mic Tomalino - om. Duchamps Poneys
2. 4v c-o Duggan Thymas - om. Nidavellir
3. 5v wb-o Anfarwol Cenarth - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 4v nf-o Wattles Mystro - om. Nidavellir
5. 4v c-o Qardi Qualis - om. Nidavellir
6. 5v conn-t Sécilia - om. Emma / Anfarwol Acres
7. 4v c-o Tincts Arzlewk - om. Nidavellir

22. ryhmä 3: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v nf-o Seacraft Nelson - om. Nidavellir
2. 7v wb-t Anfarwol Teage - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v lew-o Galdwulf Kirgamosh - om. Nidavellir
4. 5v conn-o Lawyer Laugar - om. sandi / Anfarwol Acres

23. ryhmä 3: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 5v nf-t Grubosch Nicia - om. Nidavellir
2. 6v wb-o Anfarwol Friog - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 6v wb-t Gwernach Gibby - om. sandi / Anfarwol Acres

24. ryhmä 3: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 6v nf-o Snifters Basque - om. Nidavellir
2. 6v conn-t Nira Báthory - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 7v wb-t Anfarwol Protheroe - om. sandi / Anfarwol Acres