PLJn alaiset molempien lajien laukkakilpailut poneille
- 22.02.2014, VIP 21.02.2014 klo 23.00
- Järjestävä talli Nidavellir, vastuuhenkilö taffel (virtuaaliset@hertjekker.net)
- Kaikki lähdöt järjestetään hiekkapohjaisella radalla

- Sileillä ponin tulee olla 3-15 vuotias (3v ainoastaan maideniin)
- Risuesteillä ponin tulee olla 4-15 vuotias (4v ainoastaan maideniin)
- Poni saa osallistua yhteen lähtöön, omistaja/talli saa tuoda yhteen lähtöön enintään neljä ponia
- Mikäli lähdössä on kaksi (2) ponia tai vähemmän, lähtöä ei pidetä
- Yli 12 (sileät) / 10 (risut) osallistujan lähtö jaetaan
- Epäselvissä tilanteissa tarkista säännöt tai kysy järjestäjältä

- Ilmoittautuminen sähköpostiin virtuaaliset@hertjekker.net otsikolla PLJ 046, muodossa:
lähtö [rv] ikä rotulyhenne-sukupuoli Ponin virallinen nimi - om. Omistaja

SILEÄT
01. ryhmä 1: maiden 300m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v she-t Palleropilven Opiaattioikeus - om. Nidavellir
2. 3v she-t Pippörn SWE - om. Nidavellir
3. 5v she-t Huuruinen Metsänhenki - om. Nidavellir
4. 6v she-r Presta Tortotonado - om. Micram Raceponies
5. 5v she-o Ketterä Kameli - om. sandi / Anfarwol Acres
6. 4v she-o Kämys Throms - om. Nidavellir
7. 6v wa-o Gwilym Wogan - om. sandi / Anfarwol Acres
8. 8v she-t Presta Elyanah - om. Micram Raceponies

02. ryhmä 1: allowance 400m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v she-o Renådl SWE - om. Nidavellir
2. 7v wa-o Anfarwol Du - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v she-t Spieled Roethke - om. felissa
4. 6v wa-o Baudwin Bryntiron - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 5v she-t Mic BimBim - om. Nidavellir
6. 4v she-o Supersonic Sausage - om. Nidavellir
7. 4v she-t Nira Inside Spell - om. Meeri N.

03. ryhmä 1: grade 3 600m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 5v she-t Palleropilven Pilleriaddikti - om. Nidavellir
2. 5v she-t Armoniskun Sotilaselämä - om. Nidavellir
3. 7v she-o Loudhill Cyclone - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 8v she-t Gilda II PA - om. Micram Raceponies
5. 6v she-t Still Hysterical - om. Jazzumi
6. 6v wa-t Silian Llawr - om. sandi / Anfarwol Acres

04. ryhmä 1: grade 2 800m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v she-t Sharon Key - om. Nidavellir
2. 6v wa-o Penrhyn Vaughn - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 6v she-t Lilah Holmes - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 8v she-t Angel from Presta - om. Micram Raceponies
5. 12v she-o Ivysaur v. Sec - om. Alexiina C.

05. ryhmä 2: maiden 400m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 5v wa-t Daeda - om. Nintsu
2. 4v nf-t Barinthus Celestine - om. Nidavellir
3. 4v nf-o Kazan Sout - om. Nidavellir
4. 4v nf-t Barinthus Siglin - om. Nidavellir
5. 8v wb-o Anfarwol Dylan - om. sandi / Anfarwol Acres
6. 5v wb-o Whiplash Ni - om. sandi / Anfarwol Acres
7. 4v batak-t Pakpao - om. Zen
8. 4v wa-o Chigeon Rasmus - om. Nintsu
9. 4v nf-o Jedd Bärhild - om. Nidavellir
10. 4v wa-t Chigeon Monique - om. Nintsu
11. 4v wa-o Chigeon Lucas - om. Nintsu

06. ryhmä 2: allowance 500m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v wa-t Chigeon Elea - om. Nintsu
2. 5v wa-t Gwerthfawr - om. Nintsu
3. 4v wa-t Chigeon Dallas - om. Nintsu
4. 4v nf-t Shim Retial - om. Nidavellir
5. 4v rp-o Tallahassee - om. Nidavellir
6. 4v rp-t Tristan Zikrech - om. Nidavellir
7. 4v gr-o Mårten Holmes - om. sandi / Anfarwol Acres
8. 9v wb-t Anfarwol Maerdy - om. sandi / Anfarwol Acres
9. 5v wa-t Whachamacalit - om. Nintsu
10. 4v wB-t Mic Bombidom - om. Deadline
11. 4v rp-t Cybi Ribsonch - om. Nidavellir

07. ryhmä 2: grade 3 700m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 6v wb-t Anfarwol Mwnt - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 6v gr-t Agnes Holmes - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v nf-o Ambershire Love Affair - om. Nidavellir
4. 4v nf-t Jex Jin - om. Nidavellir
5. 4v wa-t Gilfach Reuel - om. Nidavellir

08. ryhmä 2: grade 2 900m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v wb-o Moelfre Jacob - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v nf-t Moort Hetinka - om. Nidavellir
3. 7v wb-t Glan-y-don Amber Bryncroes - om. Nintsu
4. 5v wb-t Betty Sue Duke - om. Nintsu

09. ryhmä 3: maiden 500m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
Sarja A
1. 3v wpb-t Blue-eyed Misty MPB - om. Nintsu
2. 4v c-t Parte Provincia - om. Nidavellir
3. 5v rp-o Photogrammetries Boff - om. Deadline
4. 7v wel-o Mic Dereckial - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 4v rp-o Papadamdum SWE - om. Nidavellir
6. 3v wb-t Moana's Wilde Margareth - om. Nintsu

Sarja B
1. 3v wpb-t One Jared Only Chig - om. Nintsu
2. 5v rp-t Pieceocake Boff - om. Deadline
3. 3v wpb-t Afrodite MPB - om. Nintsu
4. 7v wb-t Anfarwol Aberfa - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 5v c-o Lansbury Conan - om. Nidavellir
6. 3v conn-o Antonio Ni - om. Micram Raceponies
7. 5v bas-t Rhoanne W - om. Nidavellir

10. ryhmä 3: allowance 600m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v poa-o Pilgrim DEW - om. Nidavellir
2. 12v wb-o Bethesda Wilde Ollie - om. Nintsu
3. 9v nf-t Tombstone Rose - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 4v wpb-t Galahad Aisled - om. Nintsu
5. 4v c-o Tribe Dertoq - om. Nidavellir
6. 9v conn-t Emerald - om. sandi / Anfarwol Acres
7. 4v wpb-o One More Kick Chig - om. Nintsu

11. ryhmä 3: grade 3 800m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 6v wb-t Wonastow Saltney Meaghan -om. Nintsu
2. 7v conn-o Copperhead - om. Emma / Anfarwol Acres
3. 4v rp-o Atoriory Ni - om. Nidavellir
4. 7v wb-t Anfarwol Carmarthen - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 4v wpb-o Galahad Coprince - om. Nintsu

12. ryhmä 3: grade 2 1000m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v wb-t Scratch and Sniff Ni - om. Huttis
2. 8v conn-o Virtuoso - om. Alexiina C.
3. 9v wb-o Anfarwol Gurnos - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 10v nf-o Back in Races Mic - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 7v wpb-t My Beautiful Dream Ni - om. Huttis
6. 5v lew-t Lieselotte - om. Nintsu

RISUT
13. ryhmä 1: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
Sarja A
1. 5v wA-o Clyde Arwydd - om. Deadline
2. 6v she-t Huvin Amanda - om. Micram Raceponies
3. 5v she-o Armoniskun Verivana - om. Nidavellir
4. 9v wa-o Nhywyn Tomos - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 10v she-t Elle - om. Cee
6. 5v she-t Arveluttava Irokko - om. Nidavellir

Sarja B
1. 6v she-o Ripatti PA - om. Micram Raceponies
2. 6v til-r Kings Unidentified Flying Object - om. Alexiina C.
3. 4v she-t Palleropilven Jubelium - om. Nidavellir
4. 5v cas-t Valaria - om. Deadline
5. 4v she-o Kelvoton Kenraali Napoleon - om. Nidavellir
6. 7v wa-o Moyle Harry - om. sandi / Anfarwol Acres

14. ryhmä 1: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 10v wa-o Greenway Knelston - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 9v wa-o Sandbrook Taffy - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v she-t Trolluski - om. Nidavellir
4. 5v she-o Kämys Trovson - om. Nidavellir
5. 5v she-o Dobbins Bramble - om. Nidavellir

15. ryhmä 1: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 8v she-o Presta Buffered Case - om. Micram Raceponies
2. 10v wa-t Abersoch Bronwydd - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v wa-t Anfarwol Jestina - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 8v she-o Friday One PA - om. Micram Raceponies
5. 6v she-o KO Ruohonleikkuri - om. vrieng.
6. 5v she-o Brahminism Snippet - om. Nidavellir
7. 5v she-o Wildish Goo - om. Nidavellir

16. ryhmä 1: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Lähtö peruttu
7v wa-t Penclawdd Jasmine - om. sandi / Anfarwol Acres
7v she-o Muzzle Flash - om. sandi / Anfarwol Acres

17. ryhmä 2: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v wb-t Anfarwol Eirwen - om. Emma / Anfarwol Acres
2. 4v nf-o Shone Hamlet - om. Nidavellir
3. 4v rp-o Khalibar - om. Nidavellir
4. 5v cas-t Lavender - om. Deadline
5. 8v sant-t Mic Hahahaham - om. Micram Raceponies
6. 5v cas-t Cornelia - om. Deadline
7. 7v wb-o Corntown Kemble - om. sandi / Anfarwol Acres
8. 5v cas-t Crispin Clenda - om. Deadline
9. 4v rp-o Farren Rewlch - om. Nidavellir
10. 4v rp-o Kratfa Karlcht - om. Nidavellir

18. ryhmä 2: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v nf-o Yauld Ligural - om. Nidavellir
2. 8v wb-o Llandewi Isaac - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v nf-o Duvado Korik - om. Nidavellir
4. 5v poa-o Tremec Haleone - om. Deadline
5. 5v wB-t Llandegwning Genevieve - om. Deadline
6. 5v nf-t Gymmer Itner - om. Nidavellir
7. 7v wb-t Anfarwol Addiena - om. sandi / Anfarwol Acres
8. 5v poa-t Madison DEW - om. Nidavellir

19. ryhmä 2: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 7v wb-t Anfarwol Glinda - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 9v wb-t Caradog Gwylan - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v nf-o Ganri Rachwan - om. Nidavellir
4. 5v wa-t Rhisiart Clydach - om. Nidavellir

20. ryhmä 2: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v wb-o Never Leave Vegas Ni - om. Nidavellir
2. 6v wb-t Anfarwol Maegan - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 6v poa-t Andal Charina - om. Nidavellir

21. ryhmä 3: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 7v wb-t Anfarwol Teage - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 4v c-o Qardi Qualis - om. Nidavellir
3. 5v conn-t Sécilia - om. Emma / Anfarwol Acres
4. 6v bas-t Callidora - om. Deadline
5. 5v poa-o Attacotti Mirador - om. Nidavellir
6. 5v nf-o Salkya Salpicon - om. Nidavellir
7. 6v conn-t Ambrosius - om. Deadline
8. 4v rp-o Falhaust - om. Nidavellir
9. 5v bas-o Hunger Game DL - om. Deadline

22. ryhmä 3: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 11v wb-t Anfarwol Blodwen - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v bas-t Eleanor W - om. Deadline
3. 5v lew-o Galdwulf Kirgamosh - om. Nidavellir
4. 5v wpb-t Soothsayer - om. Nintsu
5. 8v nf-t Tootsie Roll - om. sandi / Anfarwol Acres
6. 5v bas-o Edoras W - om. Nidavellir
7. 6v conn-o Meriadoc - om. Deadline
8. 5v poa-t Soberanez DEW - om. Nidavellir
9. 5v nf-o Bunner Samuel - om. Nidavellir

23. ryhmä 3: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 6v bas-o Haggis DL - om. Deadline
2. 5v nf-t Grubosch Nicia - om. Nidavellir
3. 6v nf-o After Dark - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 8v wb-t Anfarwol Dera - om. sandi / Anfarwol Acres

24. ryhmä 3: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 9v conn-t Daphne Anf - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 8v wel-o Mic Saifat - om. Deadline
3. 6v nf-o Snifters Basque - om. Nidavellir
4. 7v wb-o Maelgwn Siarl - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 6v rp-t Toddlerhood - om. Nidavellir