PLJn alaiset molempien lajien laukkakilpailut poneille
- 15.02.2014, VIP 14.02.2014 klo 23.00
- Järjestävä talli Nidavellir, vastuuhenkilö taffel (virtuaaliset@hertjekker.net)
- Kaikki lähdöt järjestetään hiekkapohjaisella radalla

- Sileillä ponin tulee olla 3-15 vuotias (3v ainoastaan maideniin)
- Risuesteillä ponin tulee olla 4-15 vuotias (4v ainoastaan maideniin)
- Poni saa osallistua yhteen lähtöön, omistaja/talli saa tuoda yhteen lähtöön enintään neljä ponia
- Mikäli lähdössä on kaksi (2) ponia tai vähemmän, lähtöä ei pidetä
- Yli 12 (sileät) / 10 (risut) osallistujan lähtö jaetaan
- Epäselvissä tilanteissa tarkista säännöt tai kysy järjestäjältä

- Ilmoittautuminen sähköpostiin virtuaaliset@hertjekker.net otsikolla PLJ 045, muodossa:
lähtö [rv] ikä rotulyhenne-sukupuoli Ponin virallinen nimi - om. Omistaja

SILEÄT
01. ryhmä 1: maiden 300m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 3v she-t Viholaispesän Vankkumaton Vartija - om. Nidavellir
2. 4v she-t Viholaispesän Katastrofiruusu - om. Nidavellir
3. 6v she-r Presta Tortotonado - om. Micram Raceponies
4. 3v she-o Obili von Hümstburg - om. Nidavellir
5. 4v she-t Iha Aadost - om. Nidavellir
6. 8v she-t Presta Elyanah - om. Micram Raceponies

02. ryhmä 1: allowance 400m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 6v she-t Still Hysterical - om. Jazzumi
2. 5v she-t Mic BimBim - om. Nidavellir
3. 4v she-o Supersonic Sausage - om. Nidavellir
4. 4v she-o Renådl SWE - om. Nidavellir
5. 5v she-t Spieled Roethke - om. felissa
6. 4v she-t Nira Inside Spell - om. Meeri N.
7. 4v she-o Scharp's Borteb - om. Nidavellir

03. ryhmä 1: grade 3 600m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 8v she-t Angel from Presta - om. Micram Raceponies
2. 8v she-t Gilda II PA - om. Micram Raceponies
3. 5v she-t Armoniskun Sotilaselämä - om. Nidavellir
4. 5v she-t Palleropilven Pilleriaddikti - om. Nidavellir

04. ryhmä 1: grade 2 800m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 8v she-o Presta Buffered Case - om. Micram Raceponies
2. 5v she-t Sharon Key - om. Nidavellir
3. 12v she-o Ivysaur v. Sec - om. Alexiina C.

05. ryhmä 2: maiden 400m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v rp-o Fakrtech - om. Nidavellir
2. 4v rp-t Etheridge Mollie - om. Nidavellir
3. 4v wa-t Chigeon Monique - om. Nintsu
4. 4v wa-t Nefata - om. Nidavellir
5. 4v wa-o Chigeon Lucas - om. Nintsu
6. 4v wa-o Chigeon Rasmus - om. Nintsu
7. 4v wa-t Giynn Netitia - om. Nidavellir
8. 5v wa-t Daeda - om. Nintsu

06. ryhmä 2: allowance 500m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v wa-t Gilfach Reuel - om. Nidavellir
2. 4v rp-t Tristan Zikrech - om. Nidavellir
3. 8v wa-o Lowlands Lucas - om. Nintsu
4. 4v nf-t Shim Retial - om. Nidavellir
5. 7v wa-o Daykyn Rhosrobin - om. Nintsu
6. 4v wa-t Chigeon Elea - om. Nintsu
7. 4v wa-t Chigeon Dallas - om. Nintsu
8. 4v nf-t Tommeline Rondrian - om. Nidavellir

07. ryhmä 2: grade 3 700m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 7v wb-t Glan-y-don Amber Bryncroes - om. Nintsu
2. 5v nf-o Ambershire Love Affair - om. Nidavellir
3. 4v nf-t Jex Jin - om. Nidavellir

08. ryhmä 2: grade 2 900m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Lähtö peruttu
5v wb-t Betty Sue Duke - om. Nintsu
5v nf-t Moort Hetinka - om. Nidavellir

09. ryhmä 3: maiden 500m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 5v poa-o Pilgrim DEW - om. Nidavellir
2. 4v c-t Parte Provincia - om. Nidavellir
3. 4v c-o Tribe Draton - om. Nidavellir
4. 3v conn-o Antonio Ni - om. Micram Raceponies
5. 4v c-t Fennah Turfcht - om. Nidavellir

10. ryhmä 3: allowance 600m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v rp-o Atoriory Ni - om. Nidavellir
2. 4v c-o Tribe Dertoq - om. Nidavellir
3. 12v wb-o Bethesda Wilde Ollie - om. Nintsu
4. 4v wpb-o One More Kick Chig - om. Nintsu
5. 3v wpb-t Galahad Aisled - om. Nintsu
6. 4v rp-t Marxian Zetoncht - om. Nidavellir

11. ryhmä 3: grade 3 800m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Lähtö peruttu
4v wpb-o Galahad Coprince - om. Nintsu
6v wb-t Wonastow Saltney Meaghan -om. Nintsu

12. ryhmä 3: grade 2 1000m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v wb-t Scratch and Sniff Ni - om. Huttis
2. 8v conn-o Virtuoso - om. Alexiina C.
3. 5v lew-t Lieselotte - om. Nintsu
4. 7v wpb-t My Beautiful Dream Ni - om. Huttis

RISUT
13. ryhmä 1: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v she-o Stymie Ni - om. Nidavellir
2. 5v she-t Arveluttava Irokko - om. Nidavellir
3. 6v she-t Huvin Amanda - om. Micram Raceponies
4. 5v she-o Armoniskun Launo - om. Nidavellir
5. 6v til-r Kings Unidentified Flying Object - om. Alexiina C.
6. 4v she-t Uhkapelurin Harha - om. Nidavellir
7. 6v she-o Warheart - om. Jazzumi
8. 10v she-t Elle - om. Cee

14. ryhmä 1: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v she-o Brahminism Snippet - om. Nidavellir
2. 5v she-o Dobbins Bramble - om. Nidavellir
3. 5v she-t Hallway's Pliant - om. Nidavellir
4. 5v she-o Kämys Trovson - om. Nidavellir
5. 8v she-o Friday One PA - om. Micram Raceponies

15. ryhmä 1: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Lähtö peruttu
5v she-o Wildish Goo - om. Nidavellir

16. ryhmä 1: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Lähtö peruttu

17. ryhmä 2: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 5v nf-o Duvado Korik - om. Nidavellir
2. 4v nf-t Amaryll Yasmina - om. Nidavellir
3. 6v wa-o Blueberry Biscuit - om. Jazzumi
4. 8v sant-t Mic Hahahaham - om. Micram Raceponies
5. 4v nf-t Agapanthus Voyage - om. Nidavellir
6. 4v nf-t Orthos Zweig - om. Nidavellir

18. ryhmä 2: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v nf-o Ganri Rachwan - om. Nidavellir
2. 5v nf-t Gymmer Itner - om. Nidavellir
3. 5v poa-o Tremec Deredan - om. Nidavellir
4. 5v poa-t Madison DEW - om. Nidavellir

19. ryhmä 2: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Lähtö peruttu
5v wa-t Rhisiart Clydach - om. Nidavellir

20. ryhmä 2: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Lähtö peruttu
6v poa-t Andal Charina - om. Nidavellir
5v wb-o Never Leave Vegas Ni - om. Nidavellir

21. ryhmä 3: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 5v nf-o Seacraft Nelson - om. Nidavellir
2. 5v nf-o Salkya Salpicon - om. Nidavellir
3. 4v nf-o Coris Fogutil - om. Nidavellir
4. 5v c-o Beaker Aslane - om. Nidavellir

22. ryhmä 3: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v nf-t Grubosch Nicia - om. Nidavellir
2. 5v lew-o Galdwulf Kirgamosh - om. Nidavellir
3. 5v nf-o Bunner Samuel - om. Nidavellir
4. 5v wpb-t Soothsayer - om. Nintsu
5. 5v bas-t Lobelia W - om. Nidavellir

23. ryhmä 3: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Lähtö peruttu

24. ryhmä 3: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Lähtö peruttu
6v rp-t Toddlerhood - om. Nidavellir
6v nf-o Snifters Basque - om. Nidavellir