PLJn alaiset molempien lajien laukkakilpailut poneille
- 08.02.2014, VIP 07.02.2014 klo 23.00
- Järjestävä talli Nidavellir, vastuuhenkilö taffel (virtuaaliset@hertjekker.net)
- Kaikki lähdöt järjestetään hiekkapohjaisella radalla

- Sileillä ponin tulee olla 3-15 vuotias (3v ainoastaan maideniin)
- Risuesteillä ponin tulee olla 4-15 vuotias (4v ainoastaan maideniin)
- Poni saa osallistua yhteen lähtöön, omistaja/talli saa tuoda yhteen lähtöön enintään neljä ponia
- Mikäli lähdössä on kaksi (2) ponia tai vähemmän, lähtöä ei pidetä
- Yli 12 (sileät) / 10 (risut) osallistujan lähtö jaetaan
- Epäselvissä tilanteissa tarkista säännöt tai kysy järjestäjältä

- Ilmoittautuminen sähköpostiin virtuaaliset@hertjekker.net otsikolla PLJ 044, muodossa:
lähtö [rv] ikä rotulyhenne-sukupuoli Ponin virallinen nimi - om. Omistaja

SILEÄT
01. ryhmä 1: maiden 300m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 3v she-t Mrs. Mickey - om. Soarin
2. 4v she-t Palleropilven Opiaattioikeus - om. Nidavellir
3. 4v she-t Valtakunnallinen Armahdusoikeus - om. Nidavellir
4. 3v she-o King Oasis - om. Soarin
5. 4v she-t Kämys Dodekaedri - om. Nidavellir
6. 4v she-t Romuttajan Rattotyttö - om. Nidavellir
7. 6v she-o Warheart - om. Jazzumi

02. ryhmä 1: allowance 400m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v she-t Palleropilven Pilleriaddikti - om. Nidavellir
2. 6v she-t Still Hysterical - om. Jazzumi
3. 5v she-t Mic BimBim - om. Nidavellir
4. 5v she-t Spieled Roethke - om. felissa

03. ryhmä 1: grade 3 600m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Peruttu
5v she-t Armoniskun Sotilaselämä - om. Nidavellir

04. ryhmä 1: grade 2 800m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Peruttu
12v she-o Ivysaur v. Sec - om. Alexiina C.
5v she-t Sharon Key - om. Nidavellir

05. ryhmä 2: maiden 400m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v wa-t Chigeon Dallas - om. Nintsu
2. 4v nf-t Tommeline Rondrian - om. Nidavellir
3. 4v wa-o Chigeon Lucas - om. Nintsu
4. 4v wa-t Chigeon Shamie - om. Nintsu
5. 4v nf-t Shim Retial - om. Nidavellir
6. 4v batak-t Pakpao - om. Zen
7. 6v wa-o Gazing the Storm - om. Jazzumi
8. 4v nf-t Amaryll Yasmina - om. Nidavellir
9. 4v nf-t Orthos Zweig - om. Nidavellir
10. 4v wa-o Chigeon Rasmus - om. Nintsu

06. ryhmä 2: allowance 500m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v nf-t Jex Jin - om. Nidavellir
2. 7v wa-o Daykyn Rhosrobin - om. Nintsu
3. 8v wa-o Lowlands Lucas - om. Nintsu
4. 5v wb-t Whachamacalit - om. Nintsu
5. 5v wa-t Gwerthfawr - om. Nintsu

07. ryhmä 2: grade 3 700m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Peruttu
7v wb-t Glan-y-don Amber Bryncroes - om. Nintsu
5v nf-o Ambershire Love Affair - om. Nidavellir

08. ryhmä 2: grade 2 900m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Peruttu
5v wb-t Betty Sue Duke - om. Nintsu
5v nf-t Moort Hetinka - om. Nidavellir

09. ryhmä 3: maiden 500m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 3v wpb-t Galahad Aisled - om. Nintsu
2. 6v poa-t Fronar Xaviera - om. Nidavellir
3. 4v c-o Duggan Thymas - om. Nidavellir
4. 4v nf-o Wattles Mystro - om. Nidavellir
5. 4v c-t Grosmont Cynthia - om. Nidavellir

10. ryhmä 3: allowance 600m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 6v wb-t Wonastow Saltney Meaghan -om. Nintsu
2. 12v wb-o Bethesda Wilde Ollie - om. Nintsu
3. 4v rp-o Atoriory Ni - om. Nidavellir
4. 4v wpb-o One More Kick Chig - om. Nintsu

11. ryhmä 3: grade 3 800m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Peruttu
4v wpb-o Galahad Coprince - om. Nintsu

12. ryhmä 3: grade 2 1000m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 4v wpb-t One More Try Chig - om. Nintsu
2. 7v wpb-t My Beautiful Dream Ni - om. Huttis
3. 8v conn-o Virtuoso - om. Alexiina C.
4. 5v lew-t Lieselotte - om. Nintsu
5. 5v wb-t Scratch and Sniff Ni - om. Huttis

RISUT
13. ryhmä 1: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v she-t Popcorn Karma - om. Soarin
2. 4v she-o Stymie Ni - om. Nidavellir
3. 4v she-o Unbracketed Prod Passade - om. Nidavellir
4. 10v she-t Elle - om. Cee
5. 5v she-o Brushstroke's Arborization - om. Nidavellir
6. 6v til-r Kings Unidentified Flying Object - om. Alexiina C.
7. 5v she-o Thymier Tressures - om. Nidavellir
8. 4v she-o Rio del Royo - om. Soarin

14. ryhmä 1: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
Peruttu
5v she-t Hallway's Pliant - om. Nidavellir
5v she-o Dobbins Bramble - om. Nidavellir

15. ryhmä 1: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Peruttu
5v she-o Wildish Goo - om. Nidavellir

16. ryhmä 1: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Peruttu

17. ryhmä 2: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 5v poa-t Madison DEW - om. Nidavellir
2. 6v wa-o Blueberry Biscuit - om. Jazzumi
3. 5v wa-t Bolscheff Twyla - om. Nidavellir
4. 5v nf-t Xebbert Kalina - om. Nidavellir
5. 5v poa-t Nantalin Reise - om. Nidavellir

18. ryhmä 2: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v wa-t Rhisiart Clydach - om. Nidavellir
2. 5v nf-o Ganri Rachwan - om. Nidavellir
3. 5v poa-o Tremec Deredan - om. Nidavellir

19. ryhmä 2: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Peruttu

20. ryhmä 2: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Peruttu
6v poa-t Andal Charina - om. Nidavellir
5v wb-o Never Leave Vegas Ni - om. Nidavellir

21. ryhmä 3: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v rp-o Jaquar Paw Ni - om. Nidavellir
2. 5v bas-t Lobelia W - om. Nidavellir
3. 5v bas-t Rhoanne W - om. Nidavellir
4. 5v c-o Bennor Rondrymir - om. Nidavellir

22. ryhmä 3: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
Peruttu
5v wpb-t Soothsayer - om. Nintsu
5v nf-t Grubosch Nicia - om. Nidavellir

23. ryhmä 3: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Peruttu

24. ryhmä 3: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Peruttu
6v rp-t Toddlerhood - om. Nidavellir
6v nf-o Snifters Basque - om. Nidavellir