PLJn alaiset molempien lajien laukkakilpailut poneille
- 01.02.2014, VIP 31.01.2014 klo 23.00
- Järjestävä talli Nidavellir, vastuuhenkilö taffel (virtuaaliset@hertjekker.net)
- Kaikki lähdöt järjestetään hiekkapohjaisella radalla

- Sileillä ponin tulee olla 3-15 vuotias (3v ainoastaan maideniin)
- Risuesteillä ponin tulee olla 4-15 vuotias (4v ainoastaan maideniin)
- Poni saa osallistua yhteen lähtöön, omistaja/talli saa tuoda yhteen lähtöön enintään neljä ponia
- Mikäli lähdössä on kaksi (2) ponia tai vähemmän, lähtöä ei pidetä
- Yli 12 (sileät) / 10 (risut) osallistujan lähtö jaetaan
- Epäselvissä tilanteissa tarkista säännöt tai kysy järjestäjältä

- Ilmoittautuminen sähköpostiin virtuaaliset@hertjekker.net otsikolla PLJ 043, muodossa:
lähtö [rv] ikä rotulyhenne-sukupuoli Ponin virallinen nimi - om. Omistaja

SILEÄT
01. ryhmä 1: maiden 300m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 5v she-t Palleropilven Pilleriaddikti - om. Nidavellir
2. 4v wA-t Anfarwol Deithi - om. Nenna
3. 6v wa-o Gwilym Wogan - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 6v she-o Warheart - om. Jazzumi
5. 5v she-t Arveluttava Irokko - om. Nidavellir
6. 5v she-o Acmes Miasmatic - om. Nidavellir
7. 7v wa-o Anfarwol Du - om. sandi / Anfarwol Acres
8. 6v she-t Creepiest Guarani - om. Nidavellir

02. ryhmä 1: allowance 400m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v wa-o Abercastle Buckholt - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 4v she-t Spieled Roethke - om. felissa
3. 5v wa-t Iorwerth Aubrey - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 6v she-t Still Hysterical - om. Jazzumi
5. 5v she-t Mic BimBim - om. Nidavellir
6. 5v she-o Snowman's Stormy - om. Nenna

03. ryhmä 1: grade 3 600m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 4v she-o Loudhill Slendy - om. Nenna
2. 7v she-o Loudhill Cyclone - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v she-t Armoniskun Sotilaselämä - om. Nidavellir
4. 5v wa-t Greenway Kerry - om. sandi / Anfarwol Acres

04. ryhmä 1: grade 2 800m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 12v she-o Ivysaur v. Sec - om. Alexiina C.
2. 5v she-t Lilah Holmes - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v she-t Sharon Key - om. Nidavellir
4. 4v she-t FGR Josefine - om. Nenna
5. 6v wa-o Penrhyn Vaughn - om. sandi / Anfarwol Acres

05. ryhmä 2: maiden 400m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v nf-t Jex Jin - om. Nidavellir
2. 4v nf-t Paglim Dhana - om. Nidavellir
3. 6v wa-o Gazing the Storm - om. Jazzumi
4. 4v wb-o Anfarwol Neifion - om. Emma / Anfarwol Acres
5. 4v batak-t Pakpao - om. Zen
6. 6v wa-t Soshrskel Nalan - om. Nenna
7. 6v poa-t Dolde Sila - om. Nidavellir
8. 9v wb-t Anfarwol Maerdy - om. sandi / Anfarwol Acres
9. 4v nf-o Derok's Daniel - om. Nidavellir

06. ryhmä 2: allowance 500m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v wb-t Anfarwol Mynydd - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 4v wa-o Nips Valafar - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v nf-o Ambershire Love Affair - om. Nidavellir

07. ryhmä 2: grade 3 700m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 5v nf-t Moort Hetinka - om. Nidavellir
2. 5v wb-t Anfarwol Drew - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v nf-o Dessfar Brigonetti - om. Nidavellir
4. 5v wb-t Anfarwol Caewern - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 5v nf-t Mistweave Richeza - om. Nidavellir

08. ryhmä 2: grade 2 900m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 6v wb-t Nercwys Wendy - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 4v gr-o Rumour's Hidden Agenda - om. Nenna
3. 5v wb-o Moelfre Jacob - om. sandi / Anfarwol Acres

09. ryhmä 3: maiden 500m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v rp-o Atoriory Ni - om. Nidavellir
2. 11v wb-o Anfarwol Edris - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v poa-t Soberanez DEW - om. Nidavellir
4. 4v wb-t Nira Delyth - om. Emma / Anfarwol Acres
5. 3v nf-t Chyles Dust Dancer - om. Meiju K.
6. 3v nf-t Serais Silver Sparkey - om. Meiju K.
7. 5v nf-o Ivan Beate - om. Nidavellir
8. 6v rp-o Columbia Dexter - om. Nidavellir

10. ryhmä 3: allowance 600m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v rp-o Jaquar Paw Ni - om. Nidavellir
2. 5v conn-t Merlita - om. Emma / Anfarwol Acres
3. 9v nf-t Tombstone Rose - om. sandi / Anfarwol Acres

11. ryhmä 3: grade 3 800m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 4v lew-t Hectic Heresy - om. Meiju K.
2. 5v poa-o Attacotti Mirador - om. Nidavellir
3. 8v wb-t Anfarwol Foel - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 7v conn-o Copperhead - om. Emma / Anfarwol Acres

12. ryhmä 3: grade 2 1000m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v wb-t Scratch and Sniff Ni - om. Huttis
2. 10v nf-o Back in Races Mic - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 8v conn-o Virtuoso - om. Alexiina C.
4. 9v wb-o Anfarwol Gurnos - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 7v wpb-t My Beautiful Dream Ni - om. Huttis

RISUT
13. ryhmä 1: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v she-t Winter's Might Ni - om. Nidavellir
2. 10v she-t Elle - om. Cee
3. 9v wa-o Nhywyn Tomos - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 4v she-t Duckens Grenit - om. Nenna
5. 5v she-o Detoxify Weaponing - om. Nidavellir
6. 5v she-t Gangly Otherwhere - om. Nidavellir
7. 9v wa-o Sandbrook Taffy - om. sandi / Anfarwol Acres
8. 4v she-o Stymie Ni - om. Nidavellir
9. 6v til-r Kings Unidentified Flying Object - om. Alexiina C.

14. ryhmä 1: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 10v wa-t Abersoch Bronwydd - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v she-o Dobbins Bramble - om. Nidavellir
3. 10v wa-o Greenway Knelston - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 5v she-t Hallway's Pliant - om. Nidavellir

15. ryhmä 1: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 7v she-o Muzzle Flash - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v wa-t Anfarwol Jestina - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v she-o Wildish Goo - om. Nidavellir

16. ryhmä 1: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 9v wa-o Cilcain Reynald - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v wa-t Mic Nessy - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 7v wa-t Penclawdd Jasmine - om. sandi / Anfarwol Acres

17. ryhmä 2: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 5v wa-t Rhisiart Clydach - om. Nidavellir
2. 4v wb-t Anfarwol Eirwen - om. Emma / Anfarwol Acres
3. 6v wa-o Blueberry Biscuit - om. Jazzumi
4. 5v wa-t Bolscheff Twyla - om. Nidavellir
5. 5v wa-o Whittal Probart - om. Nidavellir
6. 10v wb-t Anfarwol Nimue - om. sandi / Anfarwol Acres
7. 5v poa-t Phames Joyce - om. Nidavellir

18. ryhmä 2: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v wb-o Penprysg Craig - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v poa-o Tremec Deredan - om. Nidavellir
3. 5v nf-o Ganri Rachwan - om. Nidavellir
4. 7v wb-t Anfarwol Addiena - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 6v wm-t Hywarrd Draysin - om. Unte

19. ryhmä 2: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 5v wb-o Never Leave Vegas Ni - om. Nidavellir
2. 9v wb-t Caradog Gwylan - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 6v wb-o Anfarwol Mortimer - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 4v gr-o Dahlgårds Emrick - om. Nenna

20. ryhmä 2: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 10v wb-t Anfarwol Cadogan - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 6v poa-t Andal Charina - om. Nidavellir
3. 4v gr-o Rumour's Jiffy - om. Nenna
4. 6v wb-t Anfarwol Maegan - om. sandi / Anfarwol Acres

21. ryhmä 3: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v c-o Akuleradu Ni - om. Nidavellir
2. 5v lew-t Zootaxie Croustillon - om. Nidavellir
3. 5v conn-t Sécilia - om. Emma / Anfarwol Acres
4. 5v c-o Bennor Rondrymir - om. Nidavellir
5. 11v nf-o Mr. Chapman - om. sandi / Anfarwol Acres
6. 5v poa-o Pilgrim DEW - om. Nidavellir

22. ryhmä 3: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
Lähtö peruttu
11v wb-t Anfarwol Blodwen - om. sandi / Anfarwol Acres
5v nf-t Grubosch Nicia - om. Nidavellir

23. ryhmä 3: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 6v nf-o Babettelofix - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 6v nf-o After Dark - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 6v wb-o Anfarwol Friog - om. sandi / Anfarwol Acres

24. ryhmä 3: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 8v wb-t Anfarwol Heulyn - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 8v conn-t Daisy Anf - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 6v nf-o Snifters Basque - om. Nidavellir
4. 6v rp-t Toddlerhood - om. Nidavellir