PLJn alaiset molempien lajien laukkakilpailut poneille
- 25.01.2014, VIP 24.01.2014 klo 23.00
- Järjestävä talli Nidavellir, vastuuhenkilö taffel (virtuaaliset@hertjekker.net)
- Kaikki lähdöt järjestetään hiekkapohjaisella radalla

- Sileillä ponin tulee olla 3-15 vuotias (3v ainoastaan maideniin)
- Risuesteillä ponin tulee olla 4-15 vuotias (4v ainoastaan maideniin)
- Poni saa osallistua yhteen lähtöön, omistaja/talli saa tuoda yhteen lähtöön enintään neljä ponia
- Mikäli lähdössä on kaksi (2) ponia tai vähemmän, lähtöä ei pidetä
- Yli 12 (sileät) / 10 (risut) osallistujan lähtö jaetaan
- Epäselvissä tilanteissa tarkista säännöt tai kysy järjestäjältä

- Ilmoittautuminen sähköpostiin virtuaaliset@hertjekker.net otsikolla PLJ 042, muodossa:
lähtö [rv] ikä rotulyhenne-sukupuoli Ponin virallinen nimi - om. Omistaja

SILEÄT
01. ryhmä 1: maiden 300m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 6v she-t Still Hysterical - om. Jazzumi
2. 5v she-t Arveluttava Irokko - om. Nidavellir
3. 5v she-o Brushstroke's Twinkled - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 5v she-t Palleropilven Pilleriaddikti - om. Nidavellir
5. 13v she-r Berner Eleven - om. Soarin
6. 8v wa-o Llantilio Tidder - om. sandi / Anfarwol Acres
7. 5v she-t Ulottuvuuksien Ahmija - om. Nidavellir
8. 9v wa-t Narbett Mair - om. sandi / Anfarwol Acres

02. ryhmä 1: allowance 400m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v she-t Armoniskun Sotilaselämä - om. Nidavellir
2. 5v she-t Mic BimBim - om. Nidavellir
3. 5v wa-o Abercastle Buckholt - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 4v she-t Spieled Roethke - om. felissa
5. 5v she-o Brahminism Snippet - om. Nidavellir
6. 5v wa-t Iorwerth Aubrey - om. sandi / Anfarwol Acres

03. ryhmä 1: grade 3 600m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 8v she-o Snow Liam - om. Breawa
2. 7v she-o Loudhill Cyclone - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 8v she-t Make The World Care - om. Breawa
4. 6v wa-t Silian Llawr - om. sandi / Anfarwol Acres

04. ryhmä 1: grade 2 800m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 8v wa-t Conyn Lynessa - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 6v wa-o Penrhyn Vaughn - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v she-t Sharon Key - om. Nidavellir
4. 12v she-o Ivysaur v. Sec - om. Alexiina C.

05. ryhmä 2: maiden 400m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 5v nf-o Ambershire Love Affair - om. Nidavellir
2. 11v wb-t Anfarwol Cragen - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 11v wb-t Anfarwol Marloes - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 11v wb-t Anfarwol Cattell - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 4v batak-t Dwi Batari - om. Zen
6. 5v nf-t Gymmer Itner - om. Nidavellir
7. 6v wa-o Blueberry Biscuit - om. Jazzumi
8. 5v nf-o Yauld Ligural - om. Nidavellir

06. ryhmä 2: allowance 500m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v nf-t Moort Hetinka - om. Nidavellir
2. 4v wa-o Nips Valafar - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v wb-t Anfarwol Mynydd - om. sandi / Anfarwol Acres

07. ryhmä 2: grade 3 700m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 6v wb-t Nercwys Wendy - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v nf-t Mistweave Richeza - om. Nidavellir
3. 6v wb-t Anfarwol Mwnt - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 5v nf-o Dessfar Brigonetti - om. Nidavellir

08. ryhmä 2: grade 2 900m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v wb-o Abertridwr Cuffin - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 9v poa-t Baby Blanket - om. Breawa
3. 5v wb-o Moelfre Jacob - om. sandi / Anfarwol Acres

09. ryhmä 3: maiden 500m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 3v nf-o Langland Paddington - om. Breawa
2. 5v rp-o Ruada Vespertilio - om. Nidavellir
3. 6v c-o Valek Sargonus - om. Nidavellir
4. 5v nf-o Ivan Beate - om. Nidavellir
5. 8v nf-o Schron Ripples - om. sandi / Anfarwol Acres
6. 11v wb-o Anfarwol Edris - om. sandi / Anfarwol Acres
7. 3v nf-t Chyles Dust Dancer - om. Meiju K.
8. 3v nf-t Serais Silver Sparkey - om. Meiju K
9. 10v wb-o Anfarwol Evrawg - om. sandi / Anfarwol Acres
10. 6v c-t Gratine Prokofiev - om. Nidavellir

10. ryhmä 3: allowance 600m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v lew-t Hectic Heresy - om. Meiju K.
2. 6v conn-o Cowboy Beat - om. Breawa
3. 6v nf-o Bamboozle - om. Breawa
4. 4v rp-o Jaquar Paw Ni - om. Nidavellir
5. 6v conn-t Dalter Shrilly - om. sandi / Anfarwol Acres
6. 5v rp-t Monkshoods Farley - om. Nidavellir
7. 9v nf-t Tombstone Rose - om. sandi / Anfarwol Acres

11. ryhmä 3: grade 3 800m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 9v wb-o Anfarwol Iddawg - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 8v wb-o Trebanog Gareth - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v poa-o Attacotti Mirador - om. Nidavellir
4. 7v conn-t Not A Good Prayer - om. Breawa

12. ryhmä 3: grade 2 1000m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v nf-o Salkya Salpicon - om. Nidavellir
2. 10v nf-o Back in Races Mic - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 9v wb-o Anfarwol Gurnos - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 8v conn-o Virtuoso - om. Alexiina C.

RISUT
13. ryhmä 1: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 10v wa-o Greenway Knelston - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 4v she-o Stymie Ni - om. Nidavellir
3. 4v she-t Winter's Might Ni - om. Nidavellir
4. 5v she-o Stoutly Reinvolves - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 6v til-r Kings Unidentified Flying Object - om. Alexiina C.
6. 5v she-o Midnight Cruiser Ni - om. Nidavellir
7. 6v she-o Warheart - om. Jazzumi
8. 9v wa-o Nhywyn Tomos - om. sandi / Anfarwol Acres
9. 10v she-t Elle - om. Cee
10. 5v she-t Gangly Otherwhere - om. Nidavellir

14. ryhmä 1: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v she-o Wildish Goo - om. Nidavellir
2. 6v she-t Black-Eyed Nellie - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v she-t Hallway's Pliant - om. Nidavellir
4. 10v wa-t Abersoch Bronwydd - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 6v she-t Creepiest Guarani - om. Nidavellir
6. 5v she-o Acmes Miasmatic - om. Nidavellir

15. ryhmä 1: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 5v wa-o Anfarwol Grono - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 7v she-o Muzzle Flash - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v wa-t Anfarwol Jestina - om. sandi / Anfarwol Acres

16. ryhmä 1: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 7v she-o Last Of A Kind - om. Breawa
2. 7v wa-t Penclawdd Jasmine - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 9v wa-o Cilcain Reynald - om. sandi / Anfarwol Acres

17. ryhmä 2: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 7v wb-t Anfarwol Addiena - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 4v gr-t Inga - om. Breawa
3. 5v wa-t Bolscheff Twyla - om. Nidavellir
4. 8v wb-o Llandewi Isaac - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 10v wb-t Anfarwol Nimue - om. sandi / Anfarwol Acres
6. 5v poa-t Stane Gitta - om. Nidavellir
7. 5v wa-t Daryn Abercych - om. Nidavellir
8. 6v wa-o Gazing the Storm - om. Jazzumi
9. 5v poa-o Hele Deryk - om. Nidavellir

18. ryhmä 2: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v wb-o Never Leave Vegas Ni - om. Nidavellir
2. 5v wb-o Penprysg Craig - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v poa-o Tremec Deredan - om. Nidavellir
4. 5v nf-o Ganri Rachwan - om. Nidavellir
5. 5v wb-o Anfarwol Gors - om. sandi / Anfarwol Acres

19. ryhmä 2: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 6v poa-t Andal Charina - om. Nidavellir
2. 9v wb-t Caradog Gwylan - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 7v wb-t Anfarwol Glinda - om. sandi / Anfarwol Acres

20. ryhmä 2: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 6v poa-t Dolde Sila - om. Nidavellir
2. 6v wb-t Anfarwol Maegan - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 10v wb-t Anfarwol Cadogan - om. sandi / Anfarwol Acres

21. ryhmä 3: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v rp-o Atoriory Ni - om. Nidavellir
2. 4v c-o Akuleradu Ni - om. Nidavellir
3. 5v poa-t Elynor - om. Nidavellir
4. 5v poa-t Bel-Shar-Uzur - om. Nidavellir
5. 11v wb-o Anfarwol Owynn - om. sandi / Anfarwol Acres
6. 11v nf-o Mr. Chapman - om. sandi / Anfarwol Acres
7. 11v wb-t Anfarwol Goleuddydd - om. sandi / Anfarwol Acres

22. ryhmä 3: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
Lähtö peruttu
5v nf-t Grubosch Nicia - om. Nidavellir
11v wb-t Anfarwol Blodwen - om. sandi / Anfarwol Acres

23. ryhmä 3: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 6v nf-o Snifters Basque - om. Nidavellir
2. 7v wpb-o Real Hazard - om. Breawa
3. 6v nf-o After Dark - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 8v wb-t Anfarwol Dera - om. sandi / Anfarwol Acres

24. ryhmä 3: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 9v conn-t Emerald - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 9v conn-t Daphne Anf - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 6v rp-t Toddlerhood - om. Nidavellir
4. 7v nf-t Stormy Pooh - om. Breawa