PLJn alaiset molempien lajien laukkakilpailut poneille
- 11.01.2014, VIP 10.01.2014 klo 23.00
- Järjestävä talli Nidavellir, vastuuhenkilö taffel (virtuaaliset@hertjekker.net)
- Kaikki lähdöt järjestetään hiekkapohjaisella radalla

- Sileillä ponin tulee olla 3-15 vuotias (3v ainoastaan maideniin)
- Risuesteillä ponin tulee olla 4-15 vuotias (4v ainoastaan maideniin)
- Poni saa osallistua yhteen lähtöön, omistaja/talli saa tuoda yhteen lähtöön enintään neljä ponia
- Mikäli lähdössä on kaksi (2) ponia tai vähemmän, lähtöä ei pidetä
- Yli 12 (sileät) / 10 (risut) osallistujan lähtö jaetaan
- Epäselvissä tilanteissa tarkista säännöt tai kysy järjestäjältä

- Ilmoittautuminen sähköpostiin virtuaaliset@hertjekker.net otsikolla PLJ 040, muodossa:
lähtö [rv] ikä rotulyhenne-sukupuoli Ponin virallinen nimi - om. Omistaja

SILEÄT
01. ryhmä 1: maiden 300m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v she-t Mic BimBim - om. Nidavellir
2. 4v she-t Ulottuvuuksien Ahmija - om. Nidavellir
3. 3v she-t Mic Lilla - om. Scandic Stables
4. 8v wa-t Narbett Mair - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 4v she-o Donnybrook Diazoniums - om. Nidavellir
6. 7v wa-o Llantilio Tidder - om. sandi / Anfarwol Acres
7. 7v she-t Lucky SH - om. Scandic Stables
8. 5v she-t Amorini Ripplers - om. Nidavellir

02. ryhmä 1: allowance 400m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v wa-t Greenway Kerry - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 4v she-t Spieled Roethke - om. felissa
3. 7v she-o Moe SH - om. Scandic Stables
4. 4v she-o Brahminism Snippet - om. Nidavellir
5. 4v she-t Nira Inside Spell - om. Meeri N.

03. ryhmä 1: grade 3 600m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 4v she-t Sharon Key - om. Nidavellir
2. 5v wa-t Silian Llawr - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 6v she-o Loudhill Cyclone - om. sandi / Anfarwol Acres

04. ryhmä 1: grade 2 800m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 4v she-o Midnight Cruiser Ni - om. Nidavellir
2. 5v she-t Lilah Holmes - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 7v wa-t Conyn Lynessa - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 12v she-o Ivysaur v. Sec - om. Alexiina C.
5. 5v wa-o Penrhyn Vaughn - om. sandi / Anfarwol Acres
6. 5v she-t Presta Odell - om. Scandic Stables

05. ryhmä 2: maiden 400m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 5v wA-o Heolgerrig Seff - om. Nintsu
2. 5v wb-t Whachamacalit - om. Nintsu
3. 4v poa-t Madison DEW - om. Nidavellir
4. 7v wB-t Glan-y-don Amber Bryncroes - om. Nintsu
5. 10v wb-t Anfarwol Cragen - om. sandi / Anfarwol Acres
6. 10v wb-t Anfarwol Marloes - om. sandi / Anfarwol Acres
7. 7v wA-t Granwen Belling - om. Nintsu
8. 10v wb-t Anfarwol Cattell - om. sandi / Anfarwol Acres
9. 4v poa-t Phames Joyce - om. Nidavellir
10. 5v rp-o Murderous Bucket of Cheese - om. Nidavellir
11. 4v rp-o Morex Echule - om. Nidavellir

06. ryhmä 2: allowance 500m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 7v austp-t Heart's Afire SH - om. Scandic Stables
2. 4v wb-o Never Leave Vegas Ni - om. Nidavellir
3. 4v wb-t Anfarwol Mynydd - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 5v wa-t Gwerthfawr - om. Nintsu
5. 6v wa-t Fanatasmagorical - om. Nintsu
6. 7v austp-o Flight Time SH - om. Scandic Stables
7. 9v wA-t Dwynwen - om. Scandic Stables
8. 4v rp-t Doodle-Bug - om. Nidavellir
9. 6v wa-t Forsythia - om. Nintsu
10. 4v wa-t Chigeon Sin - om. Nintsu

07. ryhmä 2: grade 3 700m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 6v poa-t Connect The Dots - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v gr-t Agnes Holmes - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 4v wa-o Chigeon Babler - om. Nintsu
4. 5v wa-o Chwyldro - om. Nintsu
5. 4v wa-t Chigeon Nerith - om. Nintsu
6. 9v wA-t Here Without You - om. Scandic Stables
7. 5v wb-t Betty Sue Duke - om. Nintsu

08. ryhmä 2: grade 2 900m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 6v wa-t Dewines - om. Nintsu
2. 4v wb-o Abertridwr Cuffin - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 6v wa-t Sertrr Nig - om. Nintsu
4. 9v poa-o Cup Tatius - om. Scandic Stables
5. 4v wb-o Moelfre Jacob - om. sandi / Anfarwol Acres

09. ryhmä 3: maiden 500m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 3v wpb-o Galahad Coprince - om. Nintsu
2. 5v c-o Valek Sargonus - om. Nidavellir
3. 4v rp-o Ruada Vespertilio - om. Nidavellir
4. 10v wb-o Anfarwol Edris - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 7v wb-o Anfarwol Bowen - om. sandi / Anfarwol Acres
6. 4v lew-t Auen Asanta - om. Nidavellir
7. 3v wpb-t Galahad Aisled - om. Nintsu
8. 6v wpb-o One More Time Chig - om. Nintsu
9. 4v lew-o Galdwulf Kirgamosh - om. Nidavellir
10. 9v wb-o Anfarwol Evrawg - om. sandi / Anfarwol Acres
11. 7v wB-t Eglwysilan - om. Nintsu

10. ryhmä 3: allowance 600m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v poa-o Attacotti Mirador - om. Nidavellir
2. 8v wA-o Lowlands Lucas - om. Nintsu
3. 7v nf-o No Limits SH - om. Scandic Stables
4. 4v rp-t Monkshoods Farley - om. Nidavellir
5. 12v wB-o Bethesda Wilde Ollie - om. Nintsu
6. 6v wB-t Wonastow Saltney Meaghan -om. Nintsu
7. 4v conn-t Merlita - om. Emma / Anfarwol Acres
8. 7v wA-o Daykyn Rhosrobin - om. Nintsu
9. 8v nf-t Tombstone Rose - om. sandi / Anfarwol Acres

11. ryhmä 3: grade 3 800m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 4v nf-o Salkya Salpicon - om. Nidavellir
2. 5v lew-t Lieselotte - om. Nintsu
3. 8v wb-o Anfarwol Iddawg - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 6v conn-o Copperhead - om. Emma / Anfarwol Acres
5. 6v wpb-t Backstage Queen Ni - om. Moana part breds

12. ryhmä 3: grade 2 1000m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 6v wpb-o Jackknife Johnny Ni - om. Nidavellir
2. 8v conn-o Virtuoso - om. Alexiina C.
3. 5v lew-o Kribachan - om. Ibbe
4. 5v wb-t Scratch and Sniff Ni - om. LAC
5. 7v wpb-t My Beautiful Dream Ni - om. LAC
6. 7v nf-t Tootsie Roll - om. sandi / Anfarwol Acres
7. 7v nf-t Jeweltone SH - om. Scandic Stables
8. 8v wb-o Anfarwol Gurnos - om. sandi / Anfarwol Acres
9. 4v wpb-t One More Try Chig - om. Nintsu

RISUT
13. ryhmä 1: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 9v wa-t Abersoch Bronwydd - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 4v she-t Jujubes Citole - om. Nidavellir
3. 4v she-o Monoecious Kaaba - om. Nidavellir
4. 9v wa-o Greenway Knelston - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 4v she-t Eleazar's Broodier - om. Nidavellir
6. 6v til-r Kings Unidentified Flying Object - om. Alexiina C.
7. 4v she-o Libel Earthlight - om. Nidavellir

14. ryhmä 1: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
Lähtö peruttu
5v she-t Creepiest Guarani - om. Nidavellir
5v she-t Black-Eyed Nellie - om. sandi / Anfarwol Acres

15. ryhmä 1: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Lähtö peruttu
8v she-t Bricka Bracka - om. Scandic Stables
6v she-o Muzzle Flash - om. sandi / Anfarwol Acres

16. ryhmä 1: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Lähtö peruttu
8v wa-o Cilcain Reynald - om. sandi / Anfarwol Acres
6v wa-t Penclawdd Jasmine - om. sandi / Anfarwol Acres

17. ryhmä 2: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v nf-o Ganri Rachwan - om. Nidavellir
2. 7v wb-o Llandewi Isaac - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 9v wb-t Anfarwol Nimue - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 4v nf-o Calypso - om. Nidavellir
5. 4v poa-o Ganter Arnhild - om. Nidavellir
6. 4v poa-t Falan Bunsenplauter - om. Nidavellir

18. ryhmä 2: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v wb-o Anfarwol Mortimer - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v wm-t Hywarrd Draysin - om. Unte
3. 5v rp-t Xaida Muir - om. Nidavellir

19. ryhmä 2: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 5v poa-t Dolde Sila - om. Nidavellir
2. 7v wb-o Bancyfelin Jermyn - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 8v wb-t Caradog Gwylan - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 5v poa-t Andal Charina - om. Nidavellir

20. ryhmä 2: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Lähtö peruttu
9v wb-t Anfarwol Cadogan - om. sandi / Anfarwol Acres
5v wb-t Anfarwol Maegan - om. sandi / Anfarwol Acres

21. ryhmä 3: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 10v wb-t Anfarwol Blodwen - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 4v poa-t Elynor - om. Nidavellir
3. 4v poa-t Bel-Shar-Uzur - om. Nidavellir
4. 4v lew-t Zootaxie Croustillon - om. Nidavellir
5. 10v wb-t Anfarwol Goleuddydd - om. sandi / Anfarwol Acres
6. 10v nf-o Mr. Chapman - om. sandi / Anfarwol Acres
7. 4v nf-t Thure Karlissa - om. Nidavellir

22. ryhmä 3: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v nf-o Snifters Basque - om. Nidavellir
2. 5v nf-o Bean Gerion - om. Nidavellir
3. 8v conn-t Soft Light SH - om. Scandic Stables
4. 5v nf-t Hamstring Slogger - om. Nidavellir

23. ryhmä 3: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 7v wb-t Anfarwol Heulyn - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 8v conn-o Jokin' Around SH - om. Scandic Stables
3. 5v rp-t Toddlerhood - om. Nidavellir
4. 7v wb-t Anfarwol Dera - om. sandi / Anfarwol Acres

24. ryhmä 3: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Lähtö peruttu
8v conn-t Daphne Anf - om. sandi / Anfarwol Acres
8v conn-t Emerald - om. sandi / Anfarwol Acres