PLJn alaiset molempien lajien laukkakilpailut poneille
- 05.01.2014, VIP 04.01.2014 klo 23.00
- Järjestävä talli Nidavellir, vastuuhenkilö taffel (virtuaaliset@hertjekker.net)
- Kaikki lähdöt järjestetään hiekkapohjaisella radalla

- Sileillä ponin tulee olla 3-15 vuotias (3v ainoastaan maideniin)
- Risuesteillä ponin tulee olla 4-15 vuotias (4v ainoastaan maideniin)
- Poni saa osallistua yhteen lähtöön, omistaja/talli saa tuoda yhteen lähtöön enintään neljä ponia
- Mikäli lähdössä on kaksi (2) ponia tai vähemmän, lähtöä ei pidetä
- Yli 12 (sileät) / 10 (risut) osallistujan lähtö jaetaan
- Epäselvissä tilanteissa tarkista säännöt tai kysy järjestäjältä

- Ilmoittautuminen sähköpostiin virtuaaliset@hertjekker.net otsikolla PLJ 039, muodossa:
lähtö [rv] ikä rotulyhenne-sukupuoli Ponin virallinen nimi - om. Omistaja

SILEÄT
01. ryhmä 1: maiden 300m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v she-t Spieled Roethke - om. felissa
2. 4v she-t Mic BimBim - om. Nidavellir
3. 4v she-t Summonising Jolie - om. Nidavellir
4. 4v she-o Donnybrook Diazoniums - om. Nidavellir
5. 3v shet-o Dismay K – om. Melle
6. 4v shet-t Caraway – om. Melle
7. 4v she-o Brushstroke's Arborization - om. Nidavellir
8. 3v shet-o Burbank Bullet – om.Melle

02. ryhmä 1: allowance 400m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v she-t Sharon Key - om. Nidavellir
2. 5v shet-t Tabithalia – om. Melle
3. 4v she-o Brahminism Snippet - om. Nidavellir
4. 4v shet-t Far Away Glittering K – om.Melle

03. ryhmä 1: grade 3 600m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Peruttu

04. ryhmä 1: grade 2 800m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Peruttu
12v she-o Ivysaur v. Sec - om. Alexiina C.
4v she-o Midnight Cruiser Ni - om. Nidavellir

05. ryhmä 2: maiden 400m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v rp-t Doodle-Bug - om. Nidavellir
2. 4v rp-o Morex Echule - om. Nidavellir
3. 4v batak-t Dwi Batari - om. Zen
4. 5v rp-o Murderous Bucket of Cheese - om. Nidavellir
5. 5v rp-o Mischannel Krum - om. Nidavellir

06. ryhmä 2: allowance 500m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
Peruttu
4v wb-o Never Leave Vegas Ni - om. Nidavellir

07. ryhmä 2: grade 3 700m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Peruttu

08. ryhmä 2: grade 2 900m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Peruttu

09. ryhmä 3: maiden 500m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v rp-t Monkshoods Farley - om. Nidavellir
2. 4v lew-t Auen Asanta - om. Nidavellir
3. 4v lew-o Galdwulf Kirgamosh - om. Nidavellir
4. 4v nf-t Nargile Demo - om. Nidavellir

10. ryhmä 3: allowance 600m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
Peruttu
4v poa-o Attacotti Mirador - om. Nidavellir

11. ryhmä 3: grade 3 800m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Peruttu
4v nf-o Salkya Salpicon - om. Nidavellir

12. ryhmä 3: grade 2 1000m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Peruttu
6v wpb-o Jackknife Johnny Ni - om. Nidavellir

RISUT
13. ryhmä 1: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v she-o Wildish Goo - om. Nidavellir
2. 4v she-o Monoecious Kaaba - om. Nidavellir
3. 4v cas-t Valaria - om. Deadline
4. 4v she-o Libel Earthlight - om. Nidavellir
5. 5v shet-t Narnie Lowos – om. Melle
6. 4v wA-o Clyde Arwydd - om. Deadline
7. 4v she-t Eleazar's Rollicky - om. Nidavellir
8. 4v cas-o Refardeon - om. Deadline
9. 4v wA-t Llinos Abergele - om. Deadline
10. 4v shet-t Bantleyhill’s Cinnabelle – om. Melle

14. ryhmä 1: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
Peruttu
4v shet-o Succes ERC – om.Melle
5v she-t Creepiest Guarani - om. Nidavellir

15. ryhmä 1: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Peruttu
6v shet-t Felarofi DK - om. Melle

16. ryhmä 1: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Peruttu

17. ryhmä 2: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v wB-t Llandegwning Genevieve - om. Deadline
2. 4v wa-t Hatfeld Pistyll - om. Nidavellir
3. 4v poa-t Falan Bunsenplauter - om. Nidavellir
4. 4v cas-o Adric Isaac - om. Deadline
5. 4v wb-o Blackwell Llanvihangel - om. Nidavellir
6. 4v wb-t Connah's Llanaber - om. Nidavellir
7. 4v wB-o Jayden Heddwyn - om. Deadline
8. 4v wB-t Blaengwrach Gwendelyn - om. Deadline

18. ryhmä 2: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v poa-t Dolde Sila - om. Nidavellir
2. 5v rp-t Xaida Muir - om. Nidavellir
3. 6v cas-o Eliyah DL - om. Deadline

19. ryhmä 2: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Peruttu
5v poa-t Andal Charina - om. Nidavellir

20. ryhmä 2: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Peruttu

21. ryhmä 3: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 5v bas-t Eleanor W - om. Deadline
2. 5v bas-t Callidora - om. Deadline
3. 4v nf-o Nameschot - om. Nidavellir
4. 4v nf-t Thure Karlissa - om. Nidavellir
5. 4v nf-o Heil Oele - om. Nidavellir
6. 5v nf-o Backward - om. Deadline
7. 4v nf-t Violanta Yassia - om. Nidavellir
8. 5v bas-o Wrongdoings W - om. Deadline

22. ryhmä 3: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 7v wpb-t The Queen Of the Pack Ni - om. Deadline
2. 5v nf-o Snifters Basque - om. Nidavellir
3. 5v bas-o Haggis DL - om. Deadline
4. 5v nf-t Hamstring Slogger - om. Nidavellir
5. 5v rp-o Columbia Dexter - om. Nidavellir
6. 5v poa-t Fronar Xaviera - om. Nidavellir

23. ryhmä 3: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Peruttu
8v wel-t Mic Problem For You - om. Deadline
5v rp-t Toddlerhood - om. Nidavellir

24. ryhmä 3: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Peruttu
7v wel-o Mic Saifat - om. Deadline