PLJn alaiset molempien lajien laukkakilpailut poneille
- 12.05.2015, VIP 11.05.2015 klo 23.00
- Järjestävä talli Nidavellir, vastuuhenkilö taffel (virtuaaliset@hertjekker.net)
- Kaikki lähdöt järjestetään hiekkapohjaisella radalla

- Sileillä ponin tulee olla 3-15 vuotias (3v ainoastaan maideniin)
- Risuesteillä ponin tulee olla 4-15 vuotias (4v ainoastaan maideniin)
- Poni saa osallistua yhteen lähtöön, omistaja/talli saa tuoda yhteen lähtöön enintään neljä ponia
- Mikäli lähdössä on kaksi (2) ponia tai vähemmän, lähtöä ei pidetä
- Yli 12 (sileät) / 10 (risut) osallistujan lähtö jaetaan
- Epäselvissä tilanteissa tarkista säännöt tai kysy järjestäjältä

- Ilmoittautuminen sähköpostiin virtuaaliset@hertjekker.net otsikolla PLJ 130, muodossa:
lähtö [rv] ikä rotulyhenne-sukupuoli Ponin virallinen nimi - om. Omistaja

Kilpailuissa järjestetään myös kertaluontoiset G1-arvolähdöt, järjestäjä täyttää pyöreitä eli kovat ponibileet siis luvassa! G1-lähdöt arvotaan suhteutetusti ns. kattavampaa mallia hyödyntäen. Mikäli lähtöihin tulee niin paljon osallistujia, että lähtö pitää jakaa, järjestetään karsinnat joissa ratkotaan 12 (sileät)/10 (risuesteet) finaaliin pääsijää. G1-lähtöjen ilmoittautumismalli on seuraava:
Lähdön numero
ikä rotu-skp Ponin Nimi - om. Omistaja
Ponin voitto% / sijoitus%
Uusimman startin taso, sijoitus
2. uusimman startin taso, sijoitus
3. uusimman startin taso, sijoitus
4. uusimman startin taso, sijoitus
5. uusimman startin taso, sijoitus
Isän taso voitto% / sijoitus%
Emän taso voitto% / sijoitus%

G1-lähtöjen voittorusetit meille sponsoroi Equestrian Pro!

SILEÄT
01. ryhmä 1: maiden 300m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 5v wa-t Powys Fflur - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 3v she-o Fruits Basket Mist - om. Suvi
3. 4v she-o Balala - om. Minni
4. 4v wa-t Caddick Gwynedd - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 6v she-t Black Sun - om. Minni
6. 6v she-t Pikkusisko KAS - om. Minni
7. 4v she-t Too Pritti - om. Minni

02. ryhmä 1: allowance 400m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v she-o Foul Nightmare - om. Minni
2. 6v wa-o Wmffre Robin - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 4v skyro-t Mariza - om. Suvi
4. 9v she-t Majestic Megan - om. Suvi
5. 4v she-o Cyclone Mist - om. Suvi
6. 4v she-t Saphore OC - om. Minni

03. ryhmä 1: grade 3 600m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 13v she-t Presta Ryana - om. Dimma
2. 8v shet-o Scary Phantom - om. Alegre
3. 4v she-o Boko - om. Minni
4. 4v she-t Artistic Estelle OC - om. Minni
5. 4v she-t Holens Fox - om. Minni

04. ryhmä 1: grade 2 800m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v she-o Daftmoor's Pelmentic - om. Minni
2. 5v she-t Alegre's Diamond - om. Minni
3. 9v she-t Autumn's Blanche - om. Nidavellir
4. 4v wa-o Anfarwol Duggan - om. sandi / Anfarwol Acres

05. ryhmä 1: grade 1 1000m (45 000 + ruusuke - 27 000 - 18 000 - 9 000) 2 Fast 2 Furious
1. 4v she-o Nips Nappisetä - om. Nidavellir (3 nimeä) Onnea!
2. 6v she-o Ragnarök SWE - om. Minni (4 nimeä)
3. 4v she-o Tuliketun Artturi - om. Minni (4 nimeä)
4. 5v wa-o Anfarwol Eriyn - om. sandi / Anfarwol Acres (6 nimeä)
5. 4v she-t Than Lurlene - om. Minni (3 nimeä)

06. ryhmä 2: maiden 400m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 5v wa-t Arwydd Lucie - om. Nidavellir
2. 4v wel-t Arya Anf - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 6v gr-t Karkurannan Astoria - om. Marsupieni
4. 5v wa-t Yorath Jasmine - om. Nidavellir
5. 4v wA-t Afal Blodeuo - om. Alegre
6. 14v gr-t Promi Musca - om. Marsupieni

07. ryhmä 2: allowance 500m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 7v gr-t Dahlgårds Anis - om. Suvi
2. 4v wA-t Troed Siwgr - om. Alegre
3. 4v wA-o Dracula - om. Minni
4. 4v rp-t Aslie - om. Minni
5. 4v gr-t Matilda OC - om. Minni
6. 6v wc-t Riley Evyn - om. sandi / Anfarwol Acres
7. 15v gr-t Karkurannan Vesta - om. Marsupieni
8. 14v gr-t Veda Carbrita - om. Marsupieni
9. 13v gr-t Megara B - om. Suvi

08. ryhmä 2: grade 3 700m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 4v gr-o Sillviks Ludde - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 10v gr-t Helldina - om. Suvi
3. 10v gr-t Karkurannan Catinka - om. Marsupieni
4. 4v wm-t Ceridwen Nira - om. felissa
5. 4v rp-o Buttons Lie - om. Minni
6. 6v gr-o Dahlgårds Lojal - om. Marsupieni
7. 4v rp-t Not To Dance - om. Minni

09. ryhmä 2: grade 2 900m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 13v gr-t Karkurannan Kapinallinen - om. Suvi
2. 14v gt-t Cresendo's Elena - om. Suvi
3. 6v gr-o Cresendo's Diagoras - om. Marsupieni
4. 5v rp-o Urban Jungle - om. Minni
5. 4v rp-t Reya de Rull - om. Minni
6. 4v wb-o Anfarwol Ewyas - om. sandi / Anfarwol Acres
7. 13v shet-o Moe SH - om. Alegre

10. ryhmä 2: grade 1 1100m (45 000 + ruusuke - 27 000 - 18 000 - 9 000) Ponypit Madness
1. 7v wm-t Palingin Monas - om. Suvi (4 nimeä) - Onnea!
2. 14v gr-o Cresendo's Edin - om. Suvi (4 nimeä)
3. 6v wa-o Nips Gideon - om. Nidavellir (7 nimeä)
4. 7v austp-t Wobble Clover - om. Sarah (4 nimeä)
5. 12v gr-t Karkurannan Aria - om. Marsupieni (5 nimeä)
6. 8v wc-o Kingsbridge Jac - om. sandi / Anfarwol Acres (7 nimeä)

11. ryhmä 3: maiden 500m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 5v wel-t Seaweed Anf - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 4v wB-o Lander Uchel - om. Alegre
3. 12v poa-t. Chenoa KTN - om. Suvi
4. 5v hokk-o. Prio Kiwi - om. Suvi
5. 4v rp-t Fashion Kills - om. Minni
6. 6v wel-t Lunacris Anf - om. sandi / Anfarwol Acres
7. 5v rp-t Usvania - om. Minni

12. ryhmä 3: allowance 600m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 8v conn-t Power Ranger Rewa - om. Dimma
2. 8v hokk-o Sissiko's Komatsu - om. Alegre
3. 6v wd-t Cadeyrn Faith - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 8v nf-o Dandy - om. Alegre
5. 4v pnp-o Marcher OC - om. Minni
6. 4v conn-o Konnyr - om. Minni
7. 5v poa-t Hanthaywee - om. Minni

13. ryhmä 3: grade 3 800m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 4v nf-o Broderick - om. Minni
2. 8v eriskay-t Chenteney - om. Suvi
3. 4v nf-o Calvert Roy - om. Minni
4. 4v rp-t Adrable Braz - om. Alegre
5. 4v conn-o Dublin Bill - om. Minni
6. 6v wd-t Penrhys Eliza - om. sandi / Anfarwol Acres

14. ryhmä 3: grade 2 1000m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 6v wel-t Meera Anf - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 9v c-o Akuleradu Ni - om. Nidavellir
3. 6v c-t Renfrew Glamour - om. Nidavellir
4. 5v lew-t Hectic Heresy - om. Meiju K.

15. ryhmä 3: grade 1 1609m (45 000 + ruusuke - 27 000 - 18 000 - 9 000) Mile Wrecker
1. 7v wb-o Anfarwol Elijah - om. sandi / Anfarwol Acres (7 nimeä) - Onnea!
2. 7v austp-o Vavery Woulam - om. Sarah (4 nimeä)
3. 10v nf-o Carusos Chinook - om. Kati (7 nimeä)
4. 8v pnp-o Michi Wulf - om. Minni (4 nimeä)
5. 5v wpb-t Nira Iuvenis Carmen - om. Nidavellir (5 nimeä)
6. 4v rp-o Naughty Or Nice - om. Minni (3 nimeä)

RISUT
16. ryhmä 1: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 9v she-t Pikku-Lumia Ins - om. Suvi
2. 4v wa-t Llanynys Lydia - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 4v wa-o Weyland Meurig - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 4v she-o Radioactive Mist - om. Suvi

17. ryhmä 1: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v wa-t Nissyen Gwyneira - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v she-t Mighty Rainbowslicer - om. Nidavellir
3. 5v wa-t Llansteffan Holl - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 5v knn-t Twist-Toft - om. Nidavellir

18. ryhmä 1: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 5v wa-t Burwen Glynae - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v wa-o Renfrew Druson - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v she-o Bane Undead - om. Nidavellir

19. ryhmä 1: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v knn-t Pirouetta - om. Nidavellir
2. 9v she-t Spitzer - om. Suvi
3. 13v shet-t Lucky SH - om. Alegre
4. 5v wa-t Anfarwol Gwynfryn - om. sandi / Anfarwol Acres

20. ryhmä 1: grade 1 1200m 6 estettä (45 000 + ruusuke - 27 000 - 18 000 - 9 000) Party Pass
1. 6v wa-o Penrhiwfer Gofannon - om. sandi / Anfarwol Acres (7 nimeä) - Onnea!
2. 5v knn-t Zestia - om. Nidavellir (7 nimeä)
3. 9v she-t Palleropilven Opiaattioikeus (7 nimeä)
4. 14v shet-t Bricka Bracka - om. Alegre (3 nimeä)

21. ryhmä 2: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 6v wc-t Shotton Mairwen - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 4v wb-t Bonsall Alicia - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 15v gr-t Karkurannan Kenya - om. Marsupieni
4. 5v wa-t Arwydd Glenn - om. Nidavellir
5. 14v gr-o Veda Jackrum - om. Marsupieni
6. 4v wb-t Burwen Sofia - om. Nidavellir

22. ryhmä 2: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 15v gr-t Karkurannan Elmina - om. Marsupieni
2. 5v wa-o Yorath Drystan - om. Nidavellir
3. 12v gr-t Natalma's Hucul - om. Suvi
4. 5v wa-o Greenfield Tarren - om. Nidavellir
5. 8v wc-t Bunna Ariene - om. sandi / Anfarwol Acres
6. 15v gr-o Sandi's Vinnemon - om. Marsupieni

23. ryhmä 2: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 5v wa-t Heddwyn Ithell - om. Nidavellir
2. 5v gr-o Basil Karus - om. Suvi
3. 8v wc-t Nuttall Gracie - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 6v gr-t Teleri v. Ahlstedt - om. Marsupieni
5. 15v gr-o Bazooka Karus - om. Marsupieni
6. 9v gr-t Ekebergs Mabel - om. Suvi

24. ryhmä 2: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v knn-t Hashinna Heres - om. Nidavellir
2. 5v wb-t Anfarwol Grunna - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 10v wm-o Sankfite Nips - om. Suvi
4. 5v wa-o Caledvwich Aeron - om. Nidavellir
5. 7v gr-t Karkurannan Sirja - om. Marsupieni

25. ryhmä 2: grade 1 1000m 5 estettä (45 000 + ruusuke - 27 000 - 18 000 - 9 000) Round Runner
1. 8v gr-t Dahlgårds Jemina - om. Marsupieni (5 nimeä) - Onnea!
2. 11v rp-o Murderous Bucket of Cheese - om. Nidavellir (5 nimeä)
3. 5v wpb-o Chalk And Cheese Nips - om. Nidavellir (6 nimeä)
4. 6v gr-t Karkurannan Guanine - om. Suvi (5 nimeä)
5. 5v wel-o Carwed Anf - om. sandi / Anfarwol Acres (7 nimeä)

26. ryhmä 3: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 8v wd-t Cymer Gladys - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 4v nf-t Chyles Dust Dancer - om. Meiju K.
3. 4v nf-t Serais Silver Sparkey - om. Meiju K.
4. 7v rp-t. Wildflover Nira - om. Suvi
5. 5v hokk-t. Sissiko's Watariz - om. Suvi
6. 8v wd-o Creuddyn Sior - om. sandi / Anfarwol Acres

27. ryhmä 3: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 7v lew-t. Wildflover Nira - om. Suvi
2. 6v wd-o Efailnewydd Torlan - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v wc-t Maelwys Ava - om. Nidavellir
4. 5v wd-t Colgrevance Vanessa - om. Nidavellir

28. ryhmä 3: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 6v wb-t Llandegwning Genevieve - om. Nidavellir
2. 5v wc-o Manuel Coed-y-go - om. Nidavellir
3. 8v rp-t A Cup Of Coffee - om. Alegre
4. 6v wd-o Cass Jac - om. sandi / Anfarwol Acres

29. ryhmä 3: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 6v wb-o Anfarwol Gollwng - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v wel-t Comet Anf - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 6v c-t Llangovan Merry - om. Nidavellir

30. ryhmä 3: grade 1 1200m 6 estettä (45 000 + ruusuke - 27 000 - 18 000 - 9 000) Corpse Run
1. 8v wb-t Anfarwol Anwen - om. sandi / Anfarwol Acres (7 nimeä) - Onnea!
2. 7v wb-t Anfarwol Betws - om. sandi / Anfarwol Acres (7 nimeä)
3. 5v rp-t Nira Brinum - om. Nidavellir (7 nimeä)
4. 5v nf-t Cantaloupe Anf - om. Nidavellir (4 nimeä)