PLJn alaiset molempien lajien laukkakilpailut poneille
- 02.05.2015, VIP 01.05.2015 klo 23.00
- Järjestävä talli Nidavellir, vastuuhenkilö taffel (virtuaaliset@hertjekker.net)
- Kaikki lähdöt järjestetään hiekkapohjaisella radalla

- Sileillä ponin tulee olla 3-15 vuotias (3v ainoastaan maideniin)
- Risuesteillä ponin tulee olla 4-15 vuotias (4v ainoastaan maideniin)
- Poni saa osallistua yhteen lähtöön, omistaja/talli saa tuoda yhteen lähtöön enintään neljä ponia
- Mikäli lähdössä on kaksi (2) ponia tai vähemmän, lähtöä ei pidetä
- Yli 12 (sileät) / 10 (risut) osallistujan lähtö jaetaan
- Epäselvissä tilanteissa tarkista säännöt tai kysy järjestäjältä

- Ilmoittautuminen sähköpostiin virtuaaliset@hertjekker.net otsikolla PLJ 128, muodossa:
lähtö [rv] ikä rotulyhenne-sukupuoli Ponin virallinen nimi - om. Omistaja

SILEÄT
01. ryhmä 1: maiden 300m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v she-t Scandic Splashiness - om. Scandic Stables
2. 4v wa-o Cilgerran Corey - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 4v she-o Scandic Flashmane - om. Scandic Stables
4. 9v she-t Mic Lilla - om. Scandic Stables
5. 5v she-t Scandic Something Sweet - om. Scandic Stables

02. ryhmä 1: allowance 400m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
Lähtö peruttu
4v wa-o Whitebrook Rhedyn - om. sandi / Anfarwol Acres
6v wa-o Wmffre Robin - om. sandi / Anfarwol Acres

03. ryhmä 1: grade 3 600m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 5v she-t Scandic Skydancer - om. Scandic Stables
2. 4v she-t Scandic Serenade - om. Scandic Stables
3. 8v shet-o Scary Phantom - om. Alegre
4. 4v she-o Wigwags Neon - om. Nidavellir

04. ryhmä 1: grade 2 800m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v she-o Scandic Rainbow Navigator - om. Scandic Stables
2. 8v shet-t Autumn's Blanche - om. Alegre
3. 4v wa-o Anfarwol Duggan - om. sandi / Anfarwol Acres

05. ryhmä 2: maiden 400m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 14v gr-t Alegre's Söt Nop - om. Marsupieni
2. 4v wa-o Anfarwol Brynn - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 6v gr-o Ässän Ejder - om. Marsupieni
4. 6v gr-t Karkurannan Astoria - om. Marsupieni
5. 14v gr-t Promi Musca - om. Marsupieni

06. ryhmä 2: allowance 500m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v wm-t Ceridwen Nira - om. felissa
2. 10v gr-t Adenine - om. Marsupieni
3. 6v gr-o Altair v. Ahlstedt - om. Marsupieni
4. 5v gr-t Anffin Safir - om. Marsupieni
5. 6v gr-o Dahlgårds Lojal - om. Marsupieni

07. ryhmä 2: grade 3 700m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 5v gr-t Natalma's Shelly - om. Alegre
2. 10v gr-t Karkurannan Catinka - om. Marsupieni
3. 6v gr-t Lille Agnes - om. Marsupieni
4. 4v gr-o Sillviks Ludde - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 6v gr-t Adalmina Karus - om. Marsupieni

08. ryhmä 2: grade 2 900m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v wb-o Anfarwol Samson - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 11v gr-t Karkurannan Aria - om. Marsupieni
3. 13v shet-o Moe SH - om. Alegre
4. 6v gr-o Cresendo's Diagoras - om. Marsupieni

09. ryhmä 3: maiden 500m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 8v hokk-o Sissiko's Komatsu - om. Alegre
2. 5v wc-t Popkins Maisie - om. Nidavellir
3. 6v wel-t Lunacris Anf - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 8v hokk-o Sissiko's Hougpa - om. Alegre

10. ryhmä 3: allowance 600m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v rp-t Adrable Braz - om. Alegre
2. 5v amerp-o Scandic Dotted Dandi - om. Scandic Stables
3. 8v nf-o Dandy - om. Alegre
4. 8v hokk-t Sissiko's Tamiko - om. Alegre

11. ryhmä 3: grade 3 800m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 6v wb-t Anfarwol Arvil - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 6v c-t Renfrew Glamour - om. Nidavellir
3. 8v wb-o Anfarwol Caerwent - om. sandi / Anfarwol Acres

12. ryhmä 3: grade 2 1000m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 8v wb-t Anfarwol Llywelyn - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 9v c-o Akuleradu Ni - om. Nidavellir
3. 7v wb-o Anfarwol Breckon - om. sandi / Anfarwol Acres

RISUT
13. ryhmä 1: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 5v knn-t Twist-Toft - om. Nidavellir
2. 5v wa-t Ciywd Drury - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v knn-t Marquise - om. Nidavellir
4. 4v she-t Paws Mido - om. Nidavellir

14. ryhmä 1: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
Lähtö peruttu
5v wa-t Breckon Glo - om. sandi / Anfarwol Acres
5v wa-t Pennard Summer - om. sandi / Anfarwol Acres

15. ryhmä 1: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 5v knn-t Pirouetta - om. Nidavellir
2. 13v shet-t Lucky SH - om. Alegre
3. 5v wa-t Burwen Glynae - om. sandi / Anfarwol Acres

16. ryhmä 1: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v wa-o Pentregat Beaufort - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v wa-t Anfarwol Gwynfryn - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v wa-o Pennant Cas - om. sandi / Anfarwol Acres

17. ryhmä 2: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 11v gr-o Uvras Fenthick - om. Marsupieni
2. 14v gr-o Promi Orion - om. Marsupieni
3. 4v wel-t Janna Anf - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 11v gr-t Promi Caitriona - om. Marsupieni
5. 5v wB-t Scandic Unsaintly - om. Scandic Stables
6. 14v gr-o Veda Jackrum - om. Marsupieni
7. 5v wB-t Scandic Vizcacha - om. Scandic Stables

18. ryhmä 2: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 8v wc-t Nuttall Gracie - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 6v gr-t Rumour's Chantel - om. Marsupieni
3. 7v gr-o Meneldur - om. Marsupieni
4. 7v gr-o Kelvin B - om. Marsupieni
5. 7v austp-t Wobble Clover - om. Sarah
6. 6v gr-o Cresendo's Get a Legend - om. Marsupieni

19. ryhmä 2: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 5v wb-o Anfarwol Gunter - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 15v gr-o Bazooka Karus - om. Marsupieni
3. 5v knn-t Hashinna Heres - om. Nidavellir
4. 6v gr-t Teleri v. Ahlstedt - om. Marsupieni

20. ryhmä 2: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v wel-o Carwed Anf - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 7v gr-t Karkurannan Sirja - om. Marsupieni
3. 7v gr-t Dahlgårds Jemina - om. Marsupieni

21. ryhmä 3: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 5v wb-t Anfarwol Ceirw Coch - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v wc-o Kynon Benjamin - om. Nidavellir
3. 5v wc-o Manuel Coed-y-go - om. Nidavellir
4. 7v austp-o Vavery Woulam - om. Sarah

22. ryhmä 3: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
Lähtö peruttu

23. ryhmä 3: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 6v c-t Llangovan Merry - om. Nidavellir
2. 8v rp-t A Cup Of Coffee - om. Alegre
3. 5v wel-o Why Not Vegas Anf - om. sandi / Anfarwol Acres

24. ryhmä 3: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 7v c-o Meriadoc - om. Nidavellir
2. 6v wb-o Anfarwol Gollwng - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v c-t Elitists Quinate - om. Nidavellir
4. 6v wb-t Anfarwol Llachar - om. sandi / Anfarwol Acres