PLJn alaiset molempien lajien laukkakilpailut poneille
- 04.04.2015, VIP 03.04.2015 klo 15.00 Huomaa normaalia aikaisempi VIP!
- Järjestävä talli Nidavellir, vastuuhenkilö taffel (virtuaaliset@hertjekker.net)
- Kaikki lähdöt järjestetään hiekkapohjaisella radalla

- Sileillä ponin tulee olla 3-15 vuotias (3v ainoastaan maideniin)
- Risuesteillä ponin tulee olla 4-15 vuotias (4v ainoastaan maideniin)
- Poni saa osallistua yhteen lähtöön, omistaja/talli saa tuoda yhteen lähtöön enintään neljä ponia
- Mikäli lähdössä on kaksi (2) ponia tai vähemmän, lähtöä ei pidetä
- Yli 12 (sileät) / 10 (risut) osallistujan lähtö jaetaan
- Epäselvissä tilanteissa tarkista säännöt tai kysy järjestäjältä

- Ilmoittautuminen sähköpostiin virtuaaliset@hertjekker.net otsikolla PLJ 120, muodossa:
lähtö [rv] ikä rotulyhenne-sukupuoli Ponin virallinen nimi - om. Omistaja

SILEÄT
01. ryhmä 1: maiden 300m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 7v she-o ROSE Twisteroll - om. Rosevillage
2. 4v she-o Doohickie - om. Nidavellir
3. 4v she-t Harrie Quiz - om. Nidavellir
4. 12v she-o My Control - om. Rosevillage

02. ryhmä 1: allowance 400m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 7v she-t Nira Starchild - om. Rosevillage
2. 7v she-o ROSE Yorkigou - om. Rosevillage
3. 4v she-o Snowbelly - om. Nidavellir
4. 11v she-t Venusaur v. Presta - om. Rosevillage

03. ryhmä 1: grade 3 600m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Lähtö peruttu
8v she-t Carrotwist - om. Rosevillage

04. ryhmä 1: grade 2 800m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Lähtö peruttu

05. ryhmä 2: maiden 400m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 5v gr-o Dahlgårds Lojal - om. Marsupieni
2. 5v gr-o Ässän Ejder - om. Marsupieni
3. 3v gr-o Dahlgårds Primär - om. Marsupieni
4. 5v gr-o Altair v. Ahlstedt - om. Marsupieni

06. ryhmä 2: allowance 500m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v gr-t Cresendo's Anette - om. Marsupieni
2. 4v gr-t Lille Agnes - om. Marsupieni
3. 4v gr-t Anffin Safir - om. Marsupieni
4. 7v gr-t Karkurannan Amelia - om. Marsupieni

07. ryhmä 2: grade 3 700m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Lähtö peruttu
5v gr-t Adalmina Karus - om. Marsupieni
4v gr-t Veda Novartis - om. Marsupieni

08. ryhmä 2: grade 2 900m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Lähtö peruttu
10v gr-t Karkurannan Aria - om. Marsupieni

09. ryhmä 3: maiden 500m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 3v conn-t Claridge Rosemary - om. Kiiu
2. 5v conn-o ROSE Pianomaster - om. Rosevillage
3. 3v nf-t Tossahoff - om. Rosevillage
4. 5v conn-t Siegård Henye - om. Rosevillage

10. ryhmä 3: allowance 600m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 10v conn-t Royal Flux - om. Rosevillage
2. 6v c-t Thrym Drunhilde - om. Nidavellir
3. 6v c-t Thrym Celinn - om. Nidavellir

11. ryhmä 3: grade 3 800m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 6v wb-t Llandegwning Genevieve - om. Nidavellir
2. 7v conn-o Musical Notes and Nips - om. Rosevillage
3. 6v c-o Thrym Zachrin - om. Nidavellir

12. ryhmä 3: grade 2 1000m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Lähtö peruttu

RISUT
13. ryhmä 1: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v she-t Jailbird of Nira - om. Nidavellir
2. 5v she-t Renewed Overrich - om. Nidavellir
3. 6v she-t Release Zillah - om. Nidavellir

14. ryhmä 1: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
Lähtö peruttu

15. ryhmä 1: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Lähtö peruttu

16. ryhmä 1: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v she-t Winter Star of Nira - om. Nidavellir
2. 5v she-t Blakharadane Beolann - om. Nidavellir
3. 6v she-o Remedy - om. Nidavellir

17. ryhmä 2: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 5v gr-t Rumour's Chantel - om. Marsupieni
2. 4v gr-o PP's Meneldil - om. Marsupieni
3. 4v gr-o Cresendo's Trendig - om. Marsupieni
4. 6v gr-o Meneldur - om. Marsupieni

18. ryhmä 2: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 6v gr-t Karkurannan Sirja - om. Marsupieni
2. 6v gr-o Kelvin B - om. Marsupieni
3. 15v gr-o Karkurannan Augur - om. Marsupieni
4. 5v gr-t Teleri v. Ahlstedt - om. Marsupieni

19. ryhmä 2: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Lähtö peruttu
15v gr-o Bazooka Karus - om. Marsupieni
7v gr-o Karkurannan Eomer - om. Marsupieni

20. ryhmä 2: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Lähtö peruttu
6v gr-t Dahlgårds Jemina - om. Marsupieni

21. ryhmä 3: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 5v wpb-t Nira Iuvenis Carmen - om. Nidavellir
2. 5v c-o Elitists Unc - om. Nidavellir
3. 5v c-t Gofanno Nia - om. Nidavellir

22. ryhmä 3: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
Lähtö peruttu

23. ryhmä 3: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Lähtö peruttu

24. ryhmä 3: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Lähtö peruttu