PLJn alaiset molempien lajien laukkakilpailut poneille
- 25.03.2015, VIP 24.03.2015 klo 23.00
- Järjestävä talli Nidavellir, vastuuhenkilö taffel (virtuaaliset@hertjekker.net)
- Kaikki lähdöt järjestetään hiekkapohjaisella radalla

- Sileillä ponin tulee olla 3-15 vuotias (3v ainoastaan maideniin)
- Risuesteillä ponin tulee olla 4-15 vuotias (4v ainoastaan maideniin)
- Poni saa osallistua yhteen lähtöön, omistaja/talli saa tuoda yhteen lähtöön enintään neljä ponia
- Mikäli lähdössä on kaksi (2) ponia tai vähemmän, lähtöä ei pidetä
- Yli 12 (sileät) / 10 (risut) osallistujan lähtö jaetaan
- Epäselvissä tilanteissa tarkista säännöt tai kysy järjestäjältä

- Ilmoittautuminen sähköpostiin virtuaaliset@hertjekker.net otsikolla PLJ 117, muodossa:
lähtö [rv] ikä rotulyhenne-sukupuoli Ponin virallinen nimi - om. Omistaja

SILEÄT
01. ryhmä 1: maiden 300m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v she-t Turn Up The Heat - om. Ciabacka
2. 4v she-t All The Lies - om. Ciabacka
3. 3v skyro-t Mariza - om. Suvi
4. 6v wa-o Anfarwol Harwydd - om. sandi / Anfarwol Acres

02. ryhmä 1: allowance 400m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v wa-o Corwen Tristram - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 6v she-t Damila Heft - om. Nidavellir
3. 6v she-o Wilmoot Mitheor - om. Nidavellir
4. 5v she-t Dam Right - om. Anniina N.

03. ryhmä 1: grade 3 600m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Lähtö peruttu
13v she-t Presta Ryana - om. Dimma
4v she-t Nira Feel of Winter - om. Nidavellir

04. ryhmä 1: grade 2 800m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 12v wa-o Mic Caramba - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v wa-o Anfarwol Eriyn - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 6v she-o Rapid Fire Nips - om. Nidavellir

05. ryhmä 2: maiden 400m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 6v pott-o Chronic du Mêre - om. Kerppa
2. 3v gr-o Dahlgårds Primär - om. Marsupieni
3. 4v wA-t Rhiannon - om. Ciabacka
4. 4v wb-o Anfarwol Rhydar - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 4v gr-t Veda Novartis - om. Marsupieni
6. 3v gr-t Cresendo's Anette - om. Marsupieni
7. 4v wA-t Briallen - om. Ciabacka
8. 7v gr-t Karkurannan Amelia - om. Marsupieni
9. 6v pott-t C'est Belle de la Viena - om. Kerppa

06. ryhmä 2: allowance 500m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v pott-o Rhune de la Marne - om. Kerppa
2. 6v pott-t Irdis du Mêre - om. Kerppa
3. 10v gr-t Karkurannan Aria - om. Marsupieni
4. 7v wa-o Austin Llancayo - om. Nidavellir
5. 5v pott-t Seine de la Marne - om. Kerppa
6. 9v gr-t Karkurannan Catinka - om. Marsupieni

07. ryhmä 2: grade 3 700m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 4v c-o Bejeweled Anf - om. Nidavellir
2. 5v wb-o Anfarwol Pellinore - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 7v wa-t Morwen Meaghan - om. Nidavellir

08. ryhmä 2: grade 2 900m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 6v pott-t La Vie de Roma - om. Kerppa
2. 5v wb-t Anfarwol Difyr - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v wb-t Anfarwol Alicia - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 5v wb-t Anfarwol Catrin - om. sandi / Anfarwol Acres

09. ryhmä 3: maiden 500m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v wB-t Arianrhod - om. Ciabacka
2. 4v buur-t Sifonette - om. Kerppa
3. 9v eriskya-t Chenteney - om. Suvi
4. 4v wB-t Angharad - om. Ciabacka
5. 6v wb-o Anfarwol Rhobert - om. sandi / Anfarwol Acres
6. 8v conn-t Power Ranger Rewa - om. Dimma

10. ryhmä 3: allowance 600m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 6v c-t Thrym Camilde - om. Nidavellir
2. 7v c-o Meriadoc - om. Nidavellir
3. 5v c-o Gnatz Bilg - om. Nidavellir
4. 8v wb-o Anfarwol Caerwent - om. sandi / Anfarwol Acres

11. ryhmä 3: grade 3 800m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 4v wb-o Nips Llesiannol - om. Nidavellir
2. 8v wb-t Anfarwol Llywelyn - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 6v c-t Llangovan Merry - om. Nidavellir

12. ryhmä 3: grade 2 1000m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 6v wb-t Anfarwol Pinwydd - om. Nidavellir
2. 6v amp-t Potentially Harmful - om. Kerppa
3. 5v c-t Elitists Quinate - om. Nidavellir
4. 9v wb-t Galahad Nhywyn - om. sandi / Anfarwol Acres

RISUT
13. ryhmä 1: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 5v wa-o Penrhos Connick - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v she-o Madcap - om. Nidavellir
3. 5v she-t Hazily Madde - om. Nidavellir
4. 4v she-o Nips Nappisetä - om. Nidavellir

14. ryhmä 1: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v she-t Blakharadane Beolann - om. Nidavellir
2. 5v she-o Fruitloop - om. Nidavellir
3. 5v wa-o Renfrew Druson - om. sandi / Anfarwol Acres

15. ryhmä 1: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 6v wa-t Anfarwol Brenna - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v she-t Nira Kenobi - om. Nidavellir
3. 5v she-o Donald Macronald - om. Nidavellir

16. ryhmä 1: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 6v wa-t Anfarwol Pi - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v she-o Nips Torrance - om. Nidavellir
3. 6v she-o Wawls Lentigo - om. Nidavellir

17. ryhmä 2: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 15v gr-o Bazooka Karus - om. Marsupieni
2. 7v pott-o Grotesque - om. Kerppa
3. 5v wb-t Anfarwol Wynne - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 15v gr-o Karkurannan Augur - om. Marsupieni
5. 4v gr-t Dahlgårds Myra - om. Marsupieni
6. 5v wa-o Sankfite Nips - om. Suvi
7. 4v gr-t Teleri v. Ahlstedt - om. Marsupieni

18. ryhmä 2: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v gr-t Dahlgårds Jemina - om. Marsupieni
2. 7v gr-o Karkurannan Eomer - om. Marsupieni
3. 6v pott-t Rumba d'Auvergne - om. Kerppa
4. 5v wa-o Bowens Lustig - om. Nidavellir
5. 7v pott-o Orch de Roma - om. Kerppa
6. 6v pott-o Norde d'Auvergne - om. Kerppa

19. ryhmä 2: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 6v wa-o Lougher Math - om. Nidavellir
2. 6v wb-t Anfarwol Pwmpen - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v wa-t Bowens Winifred - om. Nidavellir

20. ryhmä 2: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 6v wa-o Lleu Anynnawg - om. Nidavellir
2. 7v pott-t Beau de la Viena - om. Kerppa
3. 6v wb-t Anfarwol Gweld - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 6v lew-o Chirp Yaquiria - om. Nidavellir

21. ryhmä 3: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 5v wb-o Anfarwol Chwain - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 6v c-t Crickhowell Lacey - om. Nidavellir
3. 5v c-t Elitists Rhodamins - om. Nidavellir
4. 7v buur-t Rossini's Razzberri - om. Kerppa

22. ryhmä 3: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 6v amp-t Cold as Ice - om. Kerppa
2. 7v buur-o Grotejaan's Uran - om. Kerppa
3. 5v c-o Elitists Galaha - om. Nidavellir
4. 6v amp-o Sioux - om. Kerppa
5. 5v wel-o Comet Anf - om. sandi / Anfarwol Acres

23. ryhmä 3: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 6v c-t Renfrew Glynn - om. Nidavellir
2. 6v wb-t Anfarwol Tirwedd - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 6v c-t Thrym Drunhilde - om. Nidavellir
4. 7v buur-t Rossini's Beau Ideal - om. Kerppa

24. ryhmä 3: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 6v lew-o Maniac Nips - om. Nidavellir
2. 6v c-t Renfrew Glamour - om. Nidavellir
3. 6v wb-t Anfarwol Criced - om. sandi / Anfarwol Acres