PLJn alaiset molempien lajien laukkakilpailut poneille
- 21.03.2015, VIP 20.03.2015 klo 23.00
- Järjestävä talli Nidavellir, vastuuhenkilö taffel (virtuaaliset@hertjekker.net)
- Kaikki lähdöt järjestetään hiekkapohjaisella radalla

- Sileillä ponin tulee olla 3-15 vuotias (3v ainoastaan maideniin)
- Risuesteillä ponin tulee olla 4-15 vuotias (4v ainoastaan maideniin)
- Poni saa osallistua yhteen lähtöön, omistaja/talli saa tuoda yhteen lähtöön enintään neljä ponia
- Mikäli lähdössä on kaksi (2) ponia tai vähemmän, lähtöä ei pidetä
- Yli 12 (sileät) / 10 (risut) osallistujan lähtö jaetaan
- Epäselvissä tilanteissa tarkista säännöt tai kysy järjestäjältä

- Ilmoittautuminen sähköpostiin virtuaaliset@hertjekker.net otsikolla PLJ 116, muodossa:
lähtö [rv] ikä rotulyhenne-sukupuoli Ponin virallinen nimi - om. Omistaja

SILEÄT
01. ryhmä 1: maiden 300m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v she-t. Over the Moon Nira - om. mokkamasiina
2. 6v she-o Wilmoot Mitheor - om. Nidavellir
3. 3v she-o Anffin Adam - om. Nidavellir

02. ryhmä 1: allowance 400m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v she-t Nira Feel of Winter - om. Nidavellir
2. 8v she-o. Stymie Ni - om. mokkamasiina
3. 4v she-t. Saphore OC - om. Nerita
4. 6v she-t Damila Heft - om. Nidavellir

03. ryhmä 1: grade 3 600m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 6v wa-t Anfarwol Eira - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 13v she-t Presta Ryana - om. Dimma
3. 4v she-o. Bip-Bip OC - om. Nerita

04. ryhmä 1: grade 2 800m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v wa-t Newlin Ffestiniog - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v wa-o Anfarwol Eriyn - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 12v wa-o Mic Caramba - om. sandi / Anfarwol Acres

05. ryhmä 2: maiden 400m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 9v gr-t Karkurannan Catinka - om. Marsupieni
2. 13v wB-t. GL Lilla My - om. mokkamasiina
3. 3v gr-o Godis Duell om. Li
4. 3v gr-o Dahlgårds Primär - om. Marsupieni
5. 7v gr-t Karkurannan Amelia - om. Marsupieni
6. 3v gr-t Cresendo's Anette - om. Marsupieni

06. ryhmä 2: allowance 500m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 13v wB-o. Anfarwol Prichard - om. mokkamasiina
2. 4v poa-o Space Roulette Nips - om. Nidavellir
3. 10v gr-t Karkurannan Aria - om. Marsupieni

07. ryhmä 2: grade 3 700m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 5v wb-t Anfarwol Difyr - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 4v russ-t. Helvig SWE - om. Nerita
3. 5v wb-o Anfarwol Pellinore - om. sandi / Anfarwol Acres

08. ryhmä 2: grade 2 900m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v wa-o Anfarwol Moel - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v wb-t Anfarwol Alicia - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v wb-t Anfarwol Catrin - om. sandi / Anfarwol Acres

09. ryhmä 3: maiden 500m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 7v c-t Ambrosius - om. Nidavellir
2. 9v c-o Akuleradu Ni - om. Nidavellir
3. 3v nf-t Nira Natalia - om. Nidavellir
4. 8v conn-t Power Ranger Rewa - om. Dimma

10. ryhmä 3: allowance 600m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v wb-o Nips Llesiannol - om. Nidavellir
2. 5v c-o Gnatz Bilg - om. Nidavellir
3. 6v c-t Llangovan Merry - om. Nidavellir

11. ryhmä 3: grade 3 800m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 8v conn-o Iron Star LAC - om. Mordon
2. 5v c-t Elitists Quinate - om. Nidavellir
3. 8v wb-t Anfarwol Llywelyn - om. sandi / Anfarwol Acres

12. ryhmä 3: grade 2 1000m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v c-t Rashna - om. Nidavellir
2. 9v wb-t Galahad Nhywyn - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 9v wb-t Anfarwol Mair - om. sandi / Anfarwol Acres

RISUT
13. ryhmä 1: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 5v she-o Fruitloop - om. Nidavellir
2. 5v she-t Blakharadane Beolann - om. Nidavellir
3. 4v she-t Nira Cinnamon - om. Nidavellir

14. ryhmä 1: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 6v she-o Wawls Lentigo - om. Nidavellir
2. 5v wa-o Renfrew Druson - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 6v wa-o Wmffre Robin - om. sandi / Anfarwol Acres

15. ryhmä 1: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 5v wa-o Anfarwol Pedr - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 6v wa-t Anfarwol Brenna - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v she-t Nira Kenobi - om. Nidavellir

16. ryhmä 1: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 6v she-o Hopladamos - om. Nidavellir
2. 6v wa-t Anfarwol Pi - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 5v she-t Winter Star of Nira - om. Nidavellir

17. ryhmä 2: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v gr-t Dahlgårds Jemina - om. Marsupieni
2. 15v gr-o Bazooka Karus - om. Marsupieni
3. 15v gr-o Karkurannan Augur - om. Marsupieni
4. 4v gr-t Teleri v. Ahlstedt - om. Marsupieni

18. ryhmä 2: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v wa-t Bowens Winifred - om. Nidavellir
2. 5v wa-o Bowens Lustig - om. Nidavellir
3. 7v gr-o Karkurannan Eomer - om. Marsupieni
4. 6v wa-o Lougher Math - om. Nidavellir

19. ryhmä 2: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 6v lew-o Chirp Yaquiria - om. Nidavellir
2. 6v wa-o Gwawl Eurolwyn - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 6v wb-t Anfarwol Pwmpen - om. sandi / Anfarwol Acres

20. ryhmä 2: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v wpb-o Chalk And Cheese Nips - om. Nidavellir
2. 6v wa-o Lleu Anynnawg - om. Nidavellir
3. 6v lew-t Rikkitikkitavi - om. Nidavellir

21. ryhmä 3: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 5v c-o Elitists Galaha - om. Nidavellir
2. 4v rp-o Nips Ragadoo - om. Nidavellir
3. 6v c-t Crickhowell Lacey - om. Nidavellir

22. ryhmä 3: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 6v c-t Thrym Theresa - om. Nidavellir
2. 5v c-t Womenfolk - om. Nidavellir
3. 6v c-o Renfrew Tristan - om. Nidavellir

23. ryhmä 3: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 6v rp-t Nira Glaucous Dog Rose - om. Nidavellir
2. 6v c-t Thrym Drunhilde - om. Nidavellir
3. 6v c-o Thrym Rustle - om. Nidavellir

24. ryhmä 3: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 6v wb-t Anfarwol Dethro - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 6v lew-o Maniac Nips - om. Nidavellir
3. 6v wb-t Anfarwol Aurora - om. sandi / Anfarwol Acres