PLJn alaiset molempien lajien laukkakilpailut poneille
- 31.10.2014, VIP 30.10.2014 klo 23.00
- Järjestävä talli Nidavellir, vastuuhenkilö taffel (virtuaaliset@hertjekker.net)
- Kaikki lähdöt järjestetään hiekkapohjaisella radalla

- Sileillä ponin tulee olla 3-15 vuotias (3v ainoastaan maideniin)
- Risuesteillä ponin tulee olla 4-15 vuotias (4v ainoastaan maideniin)
- Poni saa osallistua yhteen lähtöön, omistaja/talli saa tuoda yhteen lähtöön enintään neljä ponia
- Mikäli lähdössä on kaksi (2) ponia tai vähemmän, lähtöä ei pidetä
- Yli 12 (sileät) / 10 (risut) osallistujan lähtö jaetaan
- Epäselvissä tilanteissa tarkista säännöt tai kysy järjestäjältä

- Ilmoittautuminen sähköpostiin virtuaaliset@hertjekker.net otsikolla PLJ 100, muodossa:
lähtö [rv] ikä rotulyhenne-sukupuoli Ponin virallinen nimi - om. Omistaja

SILEÄT
01. ryhmä 1: maiden 300m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
A-sarja
1. 3v she-o Serennon Pegi - om. Minni
2. 5v she-t Are You Sure - om. Minni
3. 3v she-t Overjoyed Nira - om. Nidavellir
4. 3v wa-o Maritime Toreth - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 3v wa-o Caradoc Bryncroes - om. sandi / Anfarwol Acres
6. 3 v shet-o. Dedrick's Gimmick - om. Rea
7. 3v she-o. Can't Break Free Nips - om. Procella

B-sarja
1. 4v she-o Daftmor's Pelmentic - om. Minni
2. 4v she-t. Delta Mission - om. Procella
3. 3v she-t Winter Star of Nira - om. Nidavellir
4. 3v wa-t Newlin Ffestiniog - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 3v she-o Scary Phantom - om. Minni
6. 3v wa-t Adyna Brooks - om. sandi / Anfarwol Acres

02. ryhmä 1: allowance 400m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v she-o Tuliketun Artturi - om. Minni
2. 4v she-t My Sweet Money - om. Minni
3. 4v she-t. Triggering Impossible - om. Procella

03. ryhmä 1: grade 3 600m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
Lähtö peruttu
4v she-o. Beavendean Navarro - om. Procella
4v she-t. Cherhill Aaliyah - om. Procella

04. ryhmä 1: grade 2 800m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
Lähtö peruttu
4v she-o Un Seen Christopher - om. Minni
4v she-t Josefine - om. Minni

05. ryhmä 2: maiden 400m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v gr-t Natalma's Shelly - om. Minni
2. 4v gr-t Victorina Anf - om. Emma / Anfarwol Acres
3. 6v gr-t Olge II - om. Minni
4. 3v gr-t Natalma's Hucul - om. Minni

06. ryhmä 2: allowance 500m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v wa-o Gwernach Pen-y-meinl - om. Nidavellir
2. 5v pnp-t Legendary Stina - om. Minni
3. 4v wa-o Nips Gideon - om. Nidavellir
4. 4v wa-o Gwawl Eurolwyn - om. Nidavellir
5. 4v wbp-t Acaysie OC - om. Minni

07. ryhmä 2: grade 3 700m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 4v gr-t Mandi - om. Minni
2. 4v gr-o Mystisk Anf - om. Emma / Anfarwol Acres
3. 6v wb-o Anfarwol Griff - om. sandi / Anfarwol Acres

08. ryhmä 2: grade 2 900m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 4v lew-o Not My Cup of Tea Nips - om. Nidavellir
2. 5v wa-t Symud i Mi - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 8v wb-t Anfarwol Mynydd - om. sandi / Anfarwol Acres

09. ryhmä 3: maiden 500m (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 3v rp-o Royal SWE - om. Minni
2. 3v nf-t. Nira Harahur Alraia - om. Procella
3. 3v rist-t Haiku - om. Akita
4. 3v rp-o Adarable Braz - om. Minni
5. 4v wb-o Stravagante - om. Sede
6. 4v wb-o Ifan Eurig – om. Juulia
7. 3v lew-o Younas OC - om. Minni
8. 8v wb-o Anfarwol Puw - om. sandi / Anfarwol Acres
9. 4v wb-t Ainsley – om. Juulia
10. 5v rp-o Cache Kalua - om. Minni
11. 3v wb-o Trefor Wynn – om. Juulia
12. 3v wb-t Gwenneth Sior – om. Juulia

10. ryhmä 3: allowance 600m (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 4v wb-o Meredydd Wyn - om. jensi.
2. 4v rp-t Nira Romantic Cheshire Cheese - om. Susiraja
3. 3v gr-o Mabby - om. Minni
4. 4v nf-o. Cantharidin Arkadin - om. Procella
5. 4v nf-t. Dragonfall - om. Procella

11. ryhmä 3: grade 3 800m (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 10v wb-t Addurn Ni - om. Nidavellir
2. 10v wb-t Anfarwol Maery - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 4v lew-o Darth Diamond Nips - om. Nidavellir
4. 4v nf-o. Wirksworth Blackheart - om. Procella

12. ryhmä 3: grade 2 1000m (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 10v wb-o Anfarwol Drefach - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 7v conn-t Maerynys Blodau - om. Emma / Anfarwol Acres
3. 10v wb-o Anfarwol Aeron - om. sandi / Anfarwol Acres

RISUT
13. ryhmä 1: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
1. 4v she-t Alveston Shadow Hunter - om. Minni
2. 4v wa-o Penrhiwfer Gofannon - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 4v wa-o Bedwas Mali - om. sandi / Anfarwol Acres
4. 4v wa-t Gwydion Nevern - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 4v shet-o A.D. Monumental Mason - om. krista
6. 5v she-o Nougat - om. Minni
7. 4v wa-o Caradoc Gwarthegydd - om. sandi / Anfarwol Acres

14. ryhmä 1: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v she-t Bubba Gump Fashion Co - om. Cee
2. 5v she-o Windward Ramekin - om. Nidavellir
3. 13v she-r Forrest G - om. Cee
4. 5v she-t Teemer Kashmir - om. Nidavellir
5. 6v she-t Bärtha Iarri - om. Nidavellir

15. ryhmä 1: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 5v she-t Skites Missie - om. Nidavellir
2. 5v she-o Devilish Murmur Nips - om. Nidavellir
3. 8v she-o Forrest Jr - om. Cee
4. 5v she-t Bawbees Halazon - om. Nidavellir

16. ryhmä 1: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v she-t Nira Atka - om. Nidavellir
2. 11v she-t Elle - om. Cee
3. 6v she-t Nira Ravenheart - om. Nidavellir
4. 7v she-t Jenny Chanel - om. Cee
5. 6v she-t Felarofi DK - om. Minni

17. ryhmä 2: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
Lähtö peruttu

18. ryhmä 2: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
1. 5v wa-t Morwen Meaghan - om. Nidavellir
2. 6v wa-t Swancott Fleur-de-lis - om. Nidavellir
3. 5v wa-o Islwyn Dixton - om. Nidavellir
4. 5v wb-o Anfarwol Trevian - om. sandi / Anfarwol Acres
5. 6v wa-t Cadigan Pontrhydfendigaid - om. Nidavellir

19. ryhmä 2: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 8v wb-o Anfarwol Gors - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 5v wpb-o Skywriter LAC - om. Nidavellir
3. 9v wb-t Selyf Gwenllian - om. sandi / Anfarwol Acres

20. ryhmä 2: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 8v wb-o Penprysg Craig - om. sandi / Anfarwol Acres
2. 7v wb-t Anfarwol Eirwen - om. Emma / Anfarwol Acres
3. 5v wa-o Odydd Nips - om. Nidavellir

21. ryhmä 3: maiden 600m 3 estettä (2 000 - 1 200 - 800 - 400)
Lähtö peruttu
6v wb-t Anfarwol Meredydd - om. sandi / Anfarwol Acres

22. ryhmä 3: allowance 700m 3 estettä (4 000 - 2 400 - 1 600 - 800)
Lähtö peruttu

23. ryhmä 3: grade 3 800m 4 estettä (6 000 - 3 600 - 2 400 - 1 200)
1. 10v conn-o Copperhead - om. Emma / Anfarwol Acres
2. 8v wb-o Anfarwol Trecynon - om. sandi / Anfarwol Acres
3. 8v rp-t Maaga Nira - om. sandi / Anfarwol Acres

24. ryhmä 3: grade 2 1000m 5 estettä (8 000 - 4 800 - 3 200 - 1 600)
1. 5v wb-t Nira Gemwaith - om. Nidavellir
2. 5v wb-o Nips Bwystfil - om. Nidavellir
3. 9v wb-t Anfarwol Catbrook - om. sandi / Anfarwol Acres